Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ztraceni

3. 7. 2008

Ztraceni

 

Těďka něco o postavách:

Benjamin Linus

ben

Herec:

Michael Emerson


Narozen(a):
?

Kde bydlel(a):
-

Co dělal(a) dříve:
-

ZNÁMÁ FAKTA

 

Druhý nejvýše postavený člen Druhých, výše je pouze tajemný Jacob. Ben se narodil nedaleko Portlandu, jeho matka při předčasném porodu zahynula. Jeho otec poté získal práci u Dharmy a spolu s malým Benem odplul na ostrov.

 

NA OSTROVĚ

Benův otec pracoval na ostrově pro Dharmu jako řadový pracovník a dosti často dával Benovi za vinu smrt své ženy. Malý Ben se uzavřel do sebe a chtěl změnit svůj osud, to se mu podařilo, až když se spojil s původními obyvateli ostrova. Když vyrostl, přidal se k nim a pomohl zabít všechny stávající pracovníky Dharmy. Po havárii letu 815 na ostrově se Ben vydával za ztroskotance jménem Henry Gale, aby se vetřel mezi přeživší, několik dílů odolával mučení ze strany přeživších. Když ze zajetí uprchl, vypracoval plán a a zajal Jacka (a ostatní), aby ho donutil mu operovat nedávno zjištěný nádor. Vydává se za otce Alex, ale jejím skutečným otcem není. Mezi Druhými s přibývajícími ztrátami ubývá jeho autorita, aby si jí udržel, neváhal postřelit Locka. Během střetu přeživších s Druhými byl zajat, po rozdělení na dva tábory si ho vezme Locke, kde pokračuje ve svých konspiračních hrách a po čase je propuštěn na svobodu. Lidé z lodi prohlašují, že on je jejich hlavním cílem, ale Ben v konfrontaci přežije. Na základě rady od Jacoba "posune" ostrov mimo nebezpečí, ale sám je "posunut" do Afriky.


BUDOUCNOST

Po objevení se v Africe se Ben nejdříve spojí se Sayidem, kterého po smrti Nadji přemluví, aby pro něj pracoval. Pustí se do přímého souboje s Widmorem a jeho lidmi. Zároveň se snaží dát dohromady Oceanic 6 a přimět je k návratu na ostrov.

Desmond David Hume

desmond

Herec:
Henry Ian Cusick

Narozen(a):
?

Kde bydlel(a):
-, Velká Británie

Co dělal(a) dříve:
propuštěný voják

 

ZNÁMÁ FAKTA
 

 

Do té doby, než potkal Penelope, se Desmond životem spíše protloukal (nedokončil univerzitu, dělal kulisy v divadle), jenže jejich vztah byl narušením tím, že bohatý otec Penelope nesouhlasil s tím, aby si jí Desmond vzal. Následně došlo k několika událostem, které nejsou zcela vyjasněné (rozchod s Penelope), protože zřejmě v té době Desmond objevil svojí schopnost vidět (a změnit) budoucnost. Jisté je, že Desmond poté vstoupil do armády, ale díky porušení kázně strávil určitý čas v armádní věznici. Po svém propuštění zjistil, že otec Penelope si nepřeje, aby se dál zajímal o jeho dceru. Zdrcený Desmond se zoufale přihlásí na závod okolo světa, aby prokázal Penelope lásku a jejímu otci odvahu, loď získá díky náhodnému setkání s Libby. Jenže loď ztroskotá a Desmond se polomrtvý ocitá na opuštěném ostrově.

 

NA OSTROVĚ
 

 

Na ostrově Desmonda zachrání Kelvin, obyvatel podzemního komplexu. Vysvětlí mu, že musí žít uvnitř, mačkat tlačítko a „zachraňovat svět“. Tři roky stráví Desmond společně s ním v komplexu, než prokoukne jeho lest – ostrov i přes Kelvinovo tvrzení zamořen není. Sleduje ho ven a zjistí, jak Kelvin opravuje tajně jeho domněle zničenou loď. Začne rvačka, kde Kelvin nešťastně zemře při pádu na kámen. Desmond se vrací dál do bunkru, aby pokračoval v mačkání tlačítka. Jeho život se změní až když přeživší havárie letu 815 otevřou poklop a vysvětli Desmondovi svoji situaci. Desmond od nich uprchne a snaží se na své bývalé lodi odplout. To se mu nepodaří, proudy opět vrátí Desmonda zpět. Smíří se svým osudem, zároveň nedokáže zabránit tomu, aby už podruhé nebylo zmáčknuté tlačítko a byl tak spuštěn elektromagnetický výbuch (když to poprvé neudělal Desmond sám, spadl let 815). Po výbuchu poklopu je Desmond jistý čas mimo, brzy se ale zapojí mezi ostatní, později předpověděl Charliemu blízkou smrt a třikrát ho dokázal zachránit. Během výpravy do podmořské stanice pomůže Charliemu s vypnutím blokování vysílání a také na chvíli zahlédne z přenosu Penny. Když po příchodu lidí z venku cestuje na loď, opět se vrátí v čase, kdy se v minulosti spojí s Danielem, pomůžemu s experimentem a objeví svojí konstantu zaručující, že se během skoku v čase nezblázní. Je to Penny, se kterou se dokáže na chvíli v reálném čase spojit. Spolu se Sayidem je první, kdo dorazí na loď, odkud se po výbuchu jako jeden z mála zachrání. Když je ostrov "posunut" a loď zničena, záchranný člun najde Penelope a mohou se tak konečně shledat.

 

BUDOUCNOST

Zatím není znamá.

 

Michael Dawson

michael

 

Herec:
Harold Perrineau Jr.

Narozen(a):
?

Kde bydlel(a):
New York, USA

Co dělal(a) dříve:
Stavební projektant

Proč cestoval(a) letadlem:
Aby vyzvedl v Austrálii svého syna Walta po smrti jeho matky

Kde v letadle seděl(a):
-

ZNÁMÁ FAKTA

 

Michael se ve skutečnosti živil jako stavební dělník. S přítelkyní Susan čekali dítě, ovšem jejich vztah ztroskotal těsně po narození Walta, protože Susan získala lukrativní místo mimo Ameriku. Michael se snažil jejich vztah několikrát obnovit, ale marně. Při jednom z pokusů je nešťastně sražen autem a na delší dobu upoután na lůžko. Po čase je kontaktován z Austrálie, že Susan zemřela a on se má začít starat o Walta.

 

NA OSTROVĚ
 

 

Vzhledem k tomu, že nemá žádné rodičovské zkušenosti, jen obtížně hledá po havárii Michael cestu k Waltovi. Teprve, když mu Locke pomůže najít Waltova psa, Vincenta, se to zlepší. Michael zažije několik zajímavých setkání se Sun, staví také záchranný vor. Poté, co je při plavbě voru Walt unesen Druhými a Michael se vrací k ostatním, snaží se za každou cenu ho najít. Díky léčce Druhých se dostává úspěšně až do jejich falešného tábora, kde skutečně Walta najde, ovšem společně mohou odejít jen pod jednou podmínkou – musí Druhým přivést Jacka, Kate, Sawyera a Hurleyho a také zabít Anu-Lucii. Vše tohle se mu podaří (navíc nešťastné zastřelí i Libby), aniž by ho kdokoliv podezříval. Poté, co je čtveřice Druhými zajata, dostává Michael a Walt od Druhých loď a souřadnice na cestu z ostrova. Když se ale vrátí, Michael nevydrží tíhu viny a prozradí Waltovi, co provedl. Od té doby se touží Michael zabít, ale nejde mu to. Následně ho zlanaří Tom, který chce aby pracoval jako špión pro Bena. Michael se vloudí na loď mířící na ostrov, kde sabotuje některé věci a setká se zde také se Sayidem a Desmondem. Když je na lodi objevena bomba, Michael se snaží ze všech sil ji zneškodnit. Podaří se mu alespoň zpomalit reakci, zaplatí za to ale nejvyšší daň a po výbuchu umírá.

 

BUDOUCNOST

Zatím není znamá.

 

Claire Littleton

claire
 

 

Herec:
Emilie de Ravin

Narozen(a):
1982

Kde bydlel(a):
Sydney, Austrálie

Co dělal(a) dříve:
Servírka ve fast foodu

Proč cestoval(a) letadlem:
V L.A. hodlala dát své dítě k adopci

Kde v letadle seděl(a):

-

ZNÁMÁ FAKTA

 

Vyrůstala jen s matkou, svého otce, Christiana Shepparda (ano, Jackova otce) poznala až v okamžiku, kdy společně s matkou nabourali a její matka upadla do komatu. Pracovala jako číšnice, když poznala mladíka Thomase, se kterým brzy otěhotněla. Thomas se s ní ale rozešel, problémy svobodného rodiče chtěla vyřešit tím, že dá své dítě k adopci. Věštec jí ovšem varoval, že ho nesmí dát jen tak někomu a doporučil jí pár v Los Angeles.

 

NA OSTROVĚ

 

Pád letadla přežila Claire i její nenarozené dítě v pořádku, větší trauma jí způsobil Ethanův únos. Poté, co na ní Ethan a další Druzí prováděli jisté lékařské zákroky, jí Alex pomohla utéct, ovšem na tento zážitek si Claire příliš nepamatuje. Porodila až když se vrátila k ostatním, svému synovi dala jméno Aaron. Pojí ji velké přátelství s Charliem, které prochází různými obdobími, podle toho, zda Charlie má či nemá problémy s drogami. Aktivně se také zapojuje do běhu na pláži, třeba plánem na záchranu. Při rozdělení na tábory se přidala k Lockovi. Během útoku lidí z lodi na Lockův tábor přežije výbuch, ale když putuje džunglí zpět na pláž, ztratí se a objevuje se až za podezřelých okolností v Jacobově chatrči.

 

BUDOUCNOST

 

Kate bude v budoucnosti vychovávat jejího syna Aarona. Osud Claire není znám.

 

Hugo "Hurley" Reyes

hurley

 

Herec:
Jorge Garcia

Narozen(a):
1977

Kde bydlel(a):
Los Angeles, USA

Co dělal(a) dříve:
Investor, majitel firem

Proč cestoval(a) letadlem:
Vracel se z Austrálie, kde byl navštívit člověka jménem Sam Toomey

Kde v letadle seděl(a):
-

ZNÁMÁ FAKTA

Hurley začal s přejídáním v době, kdy ho jako malého opustil otec a on musel sám vyrůstat se svojí matkou. Jeho váha se mu poprvé stala prokletím v okamžiku, kdy způsobil nepřímo smrt dvou lidí – to ho přivedlo až do bláznice. Tam se poprvé objevuje jeho imaginární dvojče Dave, spřátelí se také s jiným člověkem, který mu prozradí číselnou kombinaci 4 8 15 16 23 42. Po svém odchodu z blázince tuto kombinaci Hurley vsadí do loterie a vyhraje 114 miliónů dolarů. Investuje do dalších společností (v jedné z nich pracuje Locke) a v době havárii má na kontě 156 miliónů. Jenže peníze mu přinesou jen smůlu, ať už mezi přáteli, v rodině či v lásce. Do Austrálie cestuje, aby se od jistého člověka jménem Sam Toomey dozvěděl, jak se svého prokletí zbavit.


NA OSTROVĚ
 

Nejprve na ostrově jen hláškoval ("Dude"), ostatním přihrával a stavěl golfová hřiště, ale poté objevil falešného cestujícího (Ethan Rom) a účastnil se velké výpravy k vraku lodi Black Rock. Snažil se zabránit otevření poklopu (uviděl na něm pro něj nešťastná čísla), jeho čas přišel ve chvíli, kdy se spojily obě skupiny přeživších a on poznal Libby. Jejich románek byl krátký, Hurley byl poté na čas unesen Druhými. V táboře je to poté stále on, kdo drží dobrou náladu.


BUDOUCNOST

Člen tzv "Oceanic 6" - šestice lidí, kteří se oficiálně vrátili z ostrova domů. V budoucnosti se jen obtížně vyrovnává se svým návratem mezi lidi, tíží ho především halucinace mrtvého Charlieho. Po jedné bláznivé honičce s autem si sám zažádá o přesun do blázince, kde se z něj pokuší jistý Matthew Abbadon dostat informace o lidech na ostrově. Setká se také s Jackem a se Sun po narození jejího dítěte. Když ho navštíví Sayid, souhlasí, aby ústav společně opustili.

Jack Shephard

jack

 

Herec:
Matthew Fox

Narozen(a):
1969

Kde bydlel(a):
Boston, USA

Co dělal(a) dříve:
Chirurg v nemocnici Svatého Šebestiána

Proč cestoval(a) letadlem:
Vracel se s tělem otce, který zemřel v Austrálii

Kde v letadle seděl(a):
23A/23C

 

ZNÁMÁ FAKTA

V reálném životě je chirurgem v Nemocnici Svatého Šebestiána, kde pracoval společně se svým otcem. S ním ale neměl ke konci příliš dobrý vztah, jeho otec se od rodiny oddělil a odjel do Austrálie (tam jak se ukázalo žije Jackova nevlastní sestra – Claire), kde posléze zemřel. Jack cestoval ze Sydney proto, aby přivezl jeho tělo zpět do USA. Jack byl jednou ženatý, vzal si pacientku jménem Sarah, kterou po těžké nehodě zachránil od trvalé invalidity. Manželství ale nevyšlo, Jack se dlouho potloukal životem a díky jedné epizodě už si nikdy nenašel blízký vztah k ženám.


NA OSTROVĚ

Jack je nepsaný vůdce všech přeživších, především díky tomu, že ihned po havárii začal všechny ošetřovat, na ostrově působí také jeho nesobecká autorita, kdy se snaží pomáhat všem stejně. Je přitahován Kate, přesto se kromě jednoho polibku nikdy více nesblížili. Jack se účastnil všech hlavních událostí, ať už to bylo otevření poklopu, cesty na území Druhých nebo následného únosu ze strany Druhých. Po svém zajetí souhlasí, že bude operovat Bena, především díky tomu, že viděl Kate společně se Sawyerem. Nachází si tak pomalu ale jistě cestu k Juliet z tábora Druhých. Je hlavním strůjcem plánu na záchranu při vysílání signálu a to v době, kdy už mu lidé pomalu přestávali věřit. Když se lidé rozštěpí po příjezdu lidí z lodi na ostrov, on se stává vedoucím jedné ze skupiny, která lidem věří a chce se dostat za každou cenu z ostrova. To se mu nakonec i podaří, ale z ostrova se dostane jen šest lidí a všichni na jeho rozhodnutí (po debatě s Lockem) úmyslně lžou o tom, co se jim přihodilo.


BUDOUCNOST

Člen tzv "Oceanic 6" - šestice lidí, kteří se oficiálně vrátili z ostrova domů. Jack se po návratu z ostrova vrátí ke své praxi. Během líčení s Kate jí pomůže s obhajobou, setká se také s Hurleym během jeho pobytu v blázinci. Později se na čas sblíží s Kate a společně s ní a Aaronem žijí jako rodina. Začnou se mu ale zjevovat halucinace, vidí svého mrtvého otce a propadá depresím. Začne pít a brát prášky, nakonec odejde i od Kate. V depresích se snaží zabít , ale nejde mu to. Když zemře Locke, setká se s Benem a společně se rozhodnou na ostrov vrátit.

 

Jin-Soo Kwon

jin

 

Herec:
Daniel Dae Kim

Narozen(a):
1974

Kde bydlel(a):
Namhae, Jižní Korea

Co dělal(a) dříve:
Pracuje v továrně na automobily, kterou vlastní otec Sun

Proč cestoval(a) letadlem:
Na obchodní cestu do L.A. spolu se svojí manželkou

Kde v letadle seděl(a):
-

ZNÁMÁ FAKTA


Jin se narodil v rodině chudého rybáře, jeho matka byla prostitutka. Dlouho pracoval na podřadných pozicích. Když poznal Sun, okamžitě se zamiloval a dokázal získat její srdce a souhlas jejího otce, přestože nebyl finančně zajištěný. Otec Sun mu nabídl místo u něj, brzy po svatbě se ale Sun dozvěděla o jeho chudých kořenech a mlčení po vydírání ze strany Jinovy matky musela Sun zaplatit penězi a smířením se, že Jina začně její otec využívat i pro své špinavé obchody. Tím se ovšem Jin pro Sun stával čím dál tím méně snesitelný. Pozdní návraty domů, neschopnost počít potomka (je neplodný) a žárlivé scény vyprovokovaly v jeho ženě plán na útěk od něj. Ten se měl realizovat během jeho obchodní cesty.


NA OSTROVĚ

Na rozdíl od Sun nerozumí Jin anglicky. Jin se o plánu své ženy a o její schopnosti rozumět anglicky dozvěděl až na ostrově, což vyvolalo velkou hádku a jeden čas žili odděleně. Jin se kvůli tomu také přihlásil na stavbu voru, chtěl od své ženy pryč. Po vyplutí, napadení Druhými, ztroskotání a opětovnému navrácení zpět do tábora se Jin se Sun usmíří a zdá se, že Sun je nově těhotná. Otcem je podle všeho Jin. Už tedy dál žárlivě nehádají, ale opět spolu často pro všechny rybaří. Jin patřil ke skupině, která číhala na Druhé na pláži. Po rozdělení se přidává k Jackovi, učí se anglicky, ale musí zkousnout nepříjemnou pravdu, když se dozví o poměru Sun a Jae Lee. Patří mezi první lidi převezené z ostrova na loď. Když je objevena na lodi bomba, pomáhá s deaktivací, po výbuchu je ovšem jeho další osud neznámý.


BUDOUCNOST

Sun ho v budoucnosti oplakává, po narození jejich dcery vidíme jeho hrob, kde je datum smrti den havárie letu 815 na ostrově.

 

Kate Austen

kate

 

Herec:
Evangeline Lilly

Narozen(a):
1977

Kde bydlel(a):
Iowa, USA

Co dělal(a) dříve:
-

Proč cestoval(a) letadlem:
Jako vězeň byla převážena šerifem do americké věznice

Kde v letadle seděl(a):
27H

 

ZNÁMÁ FAKTA

Bývalý voják Sam Austen je sice otcem Kate, ale jejím biologickým otcem je zcela jiný člověk jménem Wayne. Když se k němu její matka posléze vrátila a on jí ubližoval, rozhodla se Kate pomstít a Wayna zabila. Od té doby jí začíná pronásledovat federální šerif, na dlouholeté honičce stačila Kate přijít o svého nejbližšího přítele z dětství, Thomase a také o manžela Kevina, se kterým nedokázala díky strachu z dopadení žít. Nakonec byla chycena šerifem v Austrálii, ten jí ze Sydney převážel zpět do USA.


NA OSTROVĚ

Na ostrově zpočátku Kate hodně přitahuje Jack, se kterým se snaží Kate stát lepším člověkem, přesto má hodně společného se Sawyerem – i on má za sebou neradostnou minulost. Kate se účastní většiny důležitých akcí spolu s Jackem, což jí také přivede posléze do zajetí Druhých. Zde se hodně sblíží se Sawyerem, přesto to nevypadá, že to bude definitivní. Když Sawyer s úlevou zjistí, že Kate není těhotná, Kate se naštve a odchází od něj. Zůstane ve skupině Jacka.


BUDOUCNOST

 

Členka tzv "Oceanic 6" - šestice lidí, kteří se oficiálně vrátili z ostrova domů. Stará se o Aarona. Po návratu bude čelit soudu za své minulé činy. Bude osvobozena nikoliv díky Jackově svědectví, ale díky své umírající matce, která nakonec odmítne vypovídat. Jistý čas žije Kate s Jackem, ale když ten začne propadat depresím a práškům, tak se rozejdou. Odmítá se vrátit na ostrov, ačkoli ji Jack o to několikrát prosí.

 

John Locke

locke

 

Herec:
Terry O´Quinn

Narozen(a):
1956

Kde bydlel(a):
Tustin, USA

Co dělal(a) dříve:
Regionální vedoucí v továrně na krabice (kterou vlastní Hurley)

Proč cestoval(a) letadlem:
V Austrálii byl na poznávací dovolené

Kde v letadle seděl(a):
24D

ZNÁMÁ FAKTA

Locke poznal své rodiče až ve velice pokročilém věku. Jenže jeho otec ho vyhledal jen proto, aby od něj získal ledvinu – ihned po transplantaci ho opustí. Locke je od tohoto incidentu velice nedůvěřivý a hledáním otce zničí všechny vztahy okolo sebe, při poslední konfrontaci s ním ho jeho otec vyhodí z okna. Locke přežije, ale je upoután na vozík. Získá místo v továrně, kterou vlastní Hurley, jeho novým životním cílem jsou hry a dobrodružství, proto se také chystá na velkou výpravu do Austrálie.


NA OSTROVĚ
 

Přestože strávil poslední čtyři roky před havárii na vozíku, na ostrově se mu zázračně vrátila schopnost opět chodit. Locke věří, že je jeho osudem zůstat na ostrově a způsobuje tak některé "nehody". Zpočátku vystupuje na ostrově nenápadně, pozornosti si zaslouží až když se vypraví na lov kanců. Imponují také jeho stopařské schopnosti, při jedné z výprav objeví společně s Boonem poklop. Neúspěšně se ho snaží společně otevřít, události okolo vedou až ke smrtelnému zranění Boona. Po otevření poklopu se uchýlí k počítači, snažící se nalézt smysl v zadávání čísel, když ale nevidí výsledek, přestane a způsobí tak elektromagnetický výbuch. Na ostrově zažil také setkání s monstrem. Sblížil se také s Druhými a na ostrově znovu potkal svého otce. Nabídku stát se jedním z Druhým ale napoprvé nevyužil, protože nedokázal svého otce zabít. To udělal až Sawyer. Ben poté ukáže Lockovi Jacoba a protože ho Locke slyší, Ben ho postřelí. Locke se málem zabije, ale pomůže mu Walt. Locke za každou cenu nechce z ostrova a proto zabíjí i Naomi. Po přijezdu lidí z lodi tvrdí, že tu nejsou proto, aby je zachránali a spolu s několika dalšími se odštěpuje a bydlí ve vesnici Druhých. Uvěří Benovi, že lidé z lodi přišli pro něj a pomáhá mu je dostat. Od Jacoba se posléze dozví, že mají "posunout" ostrov. Po vítězné konfrontaci s lidmi z lodi mu Ben předává velení nad Druhými, předtím ještě stačí Locke přesvědčit Jacka, aby lhal o jejich osudech na ostrově.


BUDOUCNOST

Locke se dostane zatím neznámým způsobem z ostrova a bude se starat o Walta. Jeho falešné jméno v budoucnosti je Jeremy Bentham. Brzy ale po návratu umírá a na jeho pohřbu se Jack a Ben dohadují o plánu vrátit se na ostrov.

 

Juliet Burke

juliet

 

Herec:
Elizabeth Mitchell

Narozen(a):
?

Kde bydlel(a):
Miami, USA

Co dělal(a) dříve:
lékařka

 

 

ZNÁMÁ FAKTA

Jako lékařka pracovala na výzkumu oplodnění vážně nemocných lidí, kam patřila i její sestra Rachel. Její výsledky zaujaly představitelé organizace Mittelos napojené na Dharmu, kteří jí nabídli práci. První z Druhých, kterého poznala, byl Ethan. Bývalý manžel Edmund zemřel na následky podivné nehody zařízené zřejmě organizací Mittelos.


NA OSTROVĚ

Patří mezi významné Druhé, hlavně díky svému lékařskému vzdělání. Během svého pobytu na ostrově měla poměr s Goodwinem ačkoliv byl ženatý. Původně zde měla setrvat jen pár měsíců a zkoušet vyléčit těhotné ženy, které zde umírají, ale je na ostrově přes tři roky. Měla několik sporů s Benem (který po ní toužil), hlavně proto, aby jí pustil domů za sestrou. Poté, co pomáhala utéct Sawyerovi a Kate a zastřelila Picketta, byla postavena před "soud". Jack jí ale zachránil. Poté se připojila k ostatním, částečně to byla léčka Druhých, ale zdá se, že nyní je Juliet zcela na straně přeživších. Po rozdělení zůstává s Jackem. Během konfrontace s lidmi z lodi zůstává na pláži, tam se nachází i během "posunutí" ostrova.


BUDOUCNOST

Zatím není známá.

 

James "Sawyer" Ford

sawyer

 

Herec:
Josh Holloway

Narozen(a):
1969

Kde bydlel(a):
Knoxville, USA

Co dělal(a) dříve:
Univerzální podfukář

Proč cestoval(a) letadlem:
Po sérii překročení zákona byl oficiálně vyhoštěn z Austrálie

Kde v letadle seděl(a):
-

 

ZNÁMÁ FAKTA

Když byl James ještě malý, člověk s přezdívkou Sawyer podvedl jeho rodiče, což vedlo posléze ke smrti obou jeho rodičů. James převzal jeho přezdívku a od té doby se (marně) snaží nalézt tohoto muže, aby ho zabil. Spáchal několik větších či menších podvodů, v jednom z nich se dá dohromady s dívkou Cassidy. Ta mu později během jeho krátkého pobytu ve vězení říká, že mají společně dceru. Během dalších podvodů už málem najde skutečného Sawyera. Cestuje proto do Austrálie, aby ho zabil – jenže až po zastřelení zjišťuje, že zabil nevinného člověka. Jeho obchodní partner ho pouze zneužil na špinavou práci, skutečný Sawyer je někdo jiný.


NA OSTROVĚ

Patří na ostrově především díky svému sobeckému chování k nejméně oblíbeným. Neustále trousí posměšné hlášky a shromažďuje u sebe různé věci z trosek letadla. Největší události, které se Sawyer na ostrově účastnil, byla stavba voru a jeho následná plavba. Poté, co Druzí unesli Walta a zapálili vor, byl Sawyer postřelen a společně s dalšími zadržován druhou partou přeživších. Tam se nejvíce sblížil s Anou-Lucií, která se s ním (ovšem čistě pragmaticky) vyspala, Sawyer je zároveň přitahován Kate. Během únosu ze strany Druhých se Sawyer a Kate sblíží, společně potom z jejich zajetí díky Jackovi utíkají. Na ostrově také Sawyer má příležitost vyrovnat se skutečným Sawyerem, kterým je Lockův otec, Anthony Cooper. Když se lidé rozdělí, přidá se k Lockovi, na jistou dobu je chvíli s Kate, ale pak se rozcházejí. Pomůže Claire a Hurleymu, vydatně se účastní závěrečného souboje proti lidem z lodi. Dostane se dokonce do záchranného vrtulníku, ale protože je příliš těžký, obětuje se a vyskočí z něj ven. Bezpečně se dostane zpět na ostrov těsně před tím, než se "posune".


BUDOUCNOST

Jeho další osud není znám, víme jen, že Kate pro něj zjišťovala podrobnosti o jeho dceři.

 

Sayid Jarrah

sayid

 

Herec:
Naveen Andrews

Narozen(a):
1969

Kde bydlel(a):
Tikrit, Irák

Co dělal(a) dříve:
Naposledy pracoval pro CIA, aby dopadl teroristy

Proč cestoval(a) letadlem:
Aby v USA našel svou dávnou lásku Nadju

Kde v letadle seděl(a):
-

 

ZNÁMÁ FAKTA

Působil jako komunikační důstojník v irácké armádě, během operace Pouští bouře byl zajat, ale nic neprozradil. Posléze byl Spojenci propuštěn a díky svým zásluhám získal významné místo v irácké armádě, kde se podílel na vyslýchání zrádců. Tam také poznal Nadju – nevinnou dívku – které pomáhal utéct. Její příběh ho donutil z armády zcela odejít, přesto ho minulosti během dalšího života ještě mnohokrát dohnala – musel například pro CIA v Austrálii proniknout do teroristické buňky. Ze Sydney cestoval, protože mu CIA výměnou za úspěšnou službu dala adresu, kde žije ve zdraví jeho láska Nadja.


NA OSTROVĚ

Sayid se na ostrově snažil opravit vysílačky a vyslat signál o záchranu, nejvíce se dozvěděl o ostrovu ale až v okamžiku, kdy po mučení Sawyera odešel z tábora a byl zajat v džungli Danielle. Podílel se také na opravě počítače pod poklopem nebo mučení falešného Henryho Galea. Na ostrově též patří k těm, bez nichž se žádná velká výprava neobejde. Nejhůře mu bylo v okamžiku, kdy se sblížil se Shannon, ale ta byla posléze nešťastně zastřelena Anou-Lucii. Je hlavním hybatelem snahy navázat signál z vysílačky Naomi, brání tábor při velké bitvě s Druhými. Po rozdělení zůstává s Jackem a spolu s Desmondem cestuje jako první vrtulníkem na loď. Vrací se ale zpět s člunem, kteří posléze slouží jako přeprava pro ostatní lidi, zároveň se zapojí do bitvy s lidmi z lodi. Když se vrtulníkem po vítězné bitvě vracejí na loď, Sayid je mezi nimi. Po výbuchu je zachráněn s ostatními na člunu.


BUDOUCNOST

Člen tzv "Oceanic 6" - šestice lidí, kteří se oficiálně vrátili z ostrova domů. Ihned po příjezdu se potká s Nadjou a nedlouho poté se s ní ožení. Jejich láska ale nemá dlouhého trvání, Nadja je zabita. Na jejím pohřbu kontaktuje Sayida Bena a Sayid pro něj začne pracovat jako nájemný vrah. Pomáhá Hurleyho dostat z ústavu.

 

Danielle Rousseau

danielle

 

Herec:
Mira Furlan

Narozen(a):
?

Kde bydlel(a):
-, Francie

Co dělal(a) dříve:
vědkyně

 

 

ZNÁMÁ FAKTA

Danielle tvrdí, že na ostrově ztroskotala před šestnácti lety coby členka vědeckého týmu. Už v té době byla několik měsíců těhotná. Ovšem brzy se ostatní setkali se záhadnými událostmi na ostrově a Danielle zabila všechny ostatní, protože si myslela, že jsou nakažení. Nedlouho poté porodila na ostrově dcerku jménem Alex, ovšem tu těsně po narození unesli Druzí. Danielle také změnila vysílací signál z radiové věže. Od té doby žije v džungli sama.


NA OSTROVĚ

Poprvé se setkal s Danielle Sayid, který se vydal sám do džungle. Danielle si původně myslela, že patří mezi Druhé a držela ho v zajetí. Když jí to vysvětlil, Danielle se na čas spojila s přeživšími a řekla jim o nebezpečích na ostrově. Zřejmě ze stesku po své unesené dceři dotírala na těhotnou Claire (ale pomohla jí utéct ze zajetí) a také na chvíli unesla jejího syna, Aarona. Zúčastnila se několika výprav (k vraku lodi Black Rock, ke komunikační stanici), ale jinak žije uvnitř ostrova stále sama. Teprve nedávno se poprvé tváři v tvář setkala se svojí dcerou Alex, když ukázala přeživším cestu k radiové věži. Po rozdělení pobývá u Locka, když Ben přesvědčí Alex, aby se vydala za zbytkem Druhých, je Danielle zastřelena.


BUDOUCNOST

Zatím není znám.

 

Sun Kwon

sun

 

Herec:
Yunjin Kim

Narozen(a):
?

Kde bydlel(a):
Soul, Jižní Korea

Co dělal(a) dříve:
-

Proč cestoval(a) letadlem:
Na obchodní cestu do L.A. spolu se svým manželem

Kde v letadle seděl(a):
-

 

ZNÁMÁ FAKTA

Sun se narodila v rodině bohatého průmyslníka, pana Paika. To jí automaticky předurčovalo k tomu, aby si vzala stejně bohatého manžela, její otec jí vybral jistého Jae Lee. V pravý čas se ale ukáže, že ani on se nechce ženit pro peníze a tak ze svatby sejde, Sun následně potkává Jina, do kterého se zamiluje a později se za něj provdá. Po svatbě musí čelit tvrdé pravdě (Jin jí zatajil z jak chudých kořenů pochází) a vydírání (Jinova matka - o které on nemá tušení - se snaží rodinu Sun vydírat), musí tedy požádat otce o půjčku. Na oplatku její otec chce Jina pro své obchody. Sun později nelibě nese, jak se její manžel během práce změnil a proto se rozhodne ho opustit. Učí se anglicky díky Jae Lee. Naplánovaný útěk během obchodní cesty z Austrálie si ale nakonec rozmyslí.


NA OSTROVĚ

Svojí znalost angličtiny skrývá úspěšně až do té doby, kdy její manžel málem ve rvačce přijde o život, to že se prozradí ovšem způsobí jejich dočasné oddělení. Vrátí se k sobě až po Jinově strastiplné výpravě na voru, ukáže se také, že přes Jinovu minulou neplodnost je Sun překvapivě těhotná. Toto vyšetření vede Juliet a Sun se jí svěří s tím, že měla mimomanželský poměr a dítě nemusí být Jinovo. Dle vyšetření ale bylo dítě počato na ostrově a je tak skutečně Jinovo. Během rozdělení se přidá Sun na Jackovu stranu, ale své rozhodnutí chce později změnit. Zabrání jí v tom ovšem Juliet, když prozradí Jinovi tajemství o vztahu Sun s Jae Lee. Krize je brzy zažehnána a oba dva jsou mezi prvními převezenými na loď. Jenže závěrečnou záchranu přežije pouze Sun a je smutkem šílená, že její muž pravděpodobně zahynul při výbuchu na lodi.


BUDOUCNOST

Členka tzv "Oceanic 6", tedy šestice lidí, kteří se oficiálně vrátili z ostrova. Když se jí narodí dcera, pojmenuje jí Ji Yeon. Žije jinak sama a stane se z ní velmi samostatná žena. Postaví se dokonce svému otci, když tajně koupí kontrolní balík akcií v jeho společnosti. Do souboje se také pustí s Widmorem.

 

Penelope Widmore

penelope

 

Herec:
Sonya Walger

Narozen(a):
?

Kde bydlel(a):
-

Co dělal(a) dříve:
-

 

ZNÁMÁ FAKTA

Penelope pochází z bohaté rodiny, jejím otcem je Charles Widmore, zakladatel a vlastník Widmore Corporation. Penelope chodila s Desmondem dva roky, ale jejich vztah se snažil její otec překazit, Desmond pro něj nebyl dost dobrý. Ať už byla pozdější manipulace s časovými liniemi ze strany Desmonda jakákoliv (tzn s Penny se rozešel v dobrém či zlém), Penny ho zřejmě nikdy nepřestala milovat a proto se také ho snaží po jeho dávném zmizení při plavbě okolo světa za každou cenu najít.


NA OSTROVĚ

To ona spravuje a financuje polární stanici, která objevila poruchu v elektromagnetickém poli způsobenou Lockem. Podařílo se jí také navázat "živé" vysílání s podvodní stanici, kde chvíli mluvila s Charliem a přesvědčila se, že Desmond žije. Splní se jí také spojit se přímo s Desmondem, když jí zvolá z lodi. Poté se vydává pátrat po signálu z lodi a Desmonda s ostatními skutečně brzy nachází, když je ostrov "přesunut" a loď útočníků zničena. Konečně se tak shledává s Desmondem.


BUDOUCNOST

Zatím není známá.

 

POSTAVY DRUHÝCH

Ztraceni: Ethan Rom (herec William Mapother)ETHAN ROM
Je první z Druhých, který se objevil už v předchozích řadách seriálu. Mezi Druhými patřil ke středně postaveným. Dříve býval chirurgem. Nejdříve se vetřel mezi „Ztracené“ a vydával se za jednoho z nich, poté unesl Claire. Když uprchla, vyhrožoval její komunitě. Zmlátil Jacka, Charlieho málem zabil, za oběť mu padl Steve.

HEREC: WILLIAM MAPOTHER
17. 4. 1965, Lousville, Kentucky, USA
Živil se jako učitel, ale protože jeho bratranec je Tom Cruise, vydal se na hereckou dráhu. Vedle minirolí ve filmech M:I-2, Vanilkovém nebi nebo Minority Report a větší roli ve World Trace Center jsme ho mohli vidět např. v seriálech Kriminálka Las Vegas, Kriminálka Miami, Námořní vyšetřovací služba, Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti.

Ztraceni: Benjamin Linus (herec Michael Emerson)BENJAMIN LINUS
Druhý nejvýše postavený člen Druhých, výše je pouze tajemný Jacob. Ben se narodil nedaleko Portlandu, jeho matka při předčasném porodu zahynula. Jeho otec poté získal práci na ostrově, kam spolu s malým Benem odplul. Když Ben vyrostl, přidal se k původním obyvatelům ostrova. Po havárii letu 815 na ostrov se vydával za ztroskotance jménem Henry Gale, aby se vetřel mezi „Ztracené“, a několik dílů 2. řady seriálu odolával jejich mučení. Když ze zajetí uprchl, zajal Jacka (a jeho další přátele), aby ho donutil operovat mu nedávno zjištěný nádor.

HEREC: MICHAEL EMERSON
7. 9. 1954, Cedar Rapids, Iowa, USA
Vystudoval herectví na Drakeově univerzitě. Než se dostal do divadel na Broadway, živil se mj. jako kreslíř na volné noze pro The Boston Globe a The New York Times. Vidět jsme ho mohli např. v seriálech Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti, Akta X či ve filmech Saw – Hra o přežití nebo Legenda o Zorrovi.

Ztraceni: Juliet Burke (herečka Elizabeth Mitchell)JULIET BURKE
Jako lékařka pracovala na výzkumu oplodnění vážně nemocných lidí, kam patřila i její sestra Rachel. Její výsledky zaujaly představitele organizace Mittelos, kteří jí nabídli práci na ostrově. Patří mezi významné Druhé. Na ostrově je přes tři roky. Poté, co pomáhala utéct Sawyerovi a Kate a zastřelila Picketta, byla postavena před „soud“. Jack ji ale zachránil.

HEREČKA: ELIZABETH MITCHELL
27. 3. 1970, Los Angeles, USA
Vystudovala výtvarné umění na univerzitě v Dallasu a herectví na British American Drama Academy. Role v seriálech: JAG, Ochránce, Pohotovost, Everwood, Dr. House, Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti. Filmové role: Gia (lesbická přítelkyně Angeliny Jolie), Frekvence, Sestřička Betty, Santa Clause 2–3, Zběsilý útěk. 

Ztraceni: Tom (herec M.C.Gainey)TOM
Jeden z nejvýše postavených Druhých, nosí falešný plnovous. Byl na lodi, která unesla Walta, zajal také Michaela. Vyhrožoval „Ztraceným“, aby se drželi dál od Druhých, účastnil se také velkého zajetí Jacka, Kate, Sawyera a Hurleyho. Střet se Sawyerem zaplatil životem.

HEREC: MICHAEL CONNOR GAINEY
15. 6. 1948, Jackson, Mississippi, USA
Typický představitel záporných rolí, 1,90 m vysokého herce jsme mohli vidět v mnoha seriálech: např. A–Team, Hunter, Matlock, Myšlenky zločince, Zoufalé manželky, Kriminálka Las Vegas, a ve filmech: Con Air, Zámek hrůzy, Terminátor 3, Bokovka, Mistři hazardu.

Ztraceni: Alex Rousseau (herečka Tania Raymonde)ALEX ROUSSEAU
Narodila se na ostrově  někdejší vědecké pracovnici Danielle Rousseau, ale po narození byla unesena Druhými. O své minulosti nic neví. Jejím přítelem je Karl. Pomohla utéct Claire a později také Kate a Sawyerovi, ale musela zůstat s Druhými. Čeká ji první setkání se svou matkou.

HEREČKA: TANIA RAYMONDE
22. 3. 1988, Los Angeles, California, USA První roli získala ve dvanácti letech a během následujících sedmi si zahrála v několika televizních seriálech, jako je např. Námořní vyšetřovací služba. Vloni si sama napsala, sestříhala a zrežírovala krátký film Cell Division, za nějž získala cenu na jednom z menších festivalů.

 

 

A teď nějaký obrázky:

http://i.idnes.cz/06/041/cl/GRA12189e_lost3.jpg

http://www.frogu.cz/www/tmp/magazin/lost-ztraceni-img0.jpg

http://www.chytrazena.cz/obrazky/admin/clanek/ztraceni-vsichni-herci-v-pozadi-dzungle.jpghttp://www.chytrazena.cz/obrazky/admin/clanek/ztraceni-bily-napis-na-cernem-pozadi.jpg

http://www.m4rtin.com/images/lost/lost1.jpghttp://www.logofun.cz/data/preview/new/3/88429.gif

http://www.m4rtin.com/images/lost/tv-serial-lost-ztraceni-to-co-borti-stromy.jpg

http://www.lost.cz/galerie/Epizody/123/123_35m.jpg

http://gfx.filmweb.pl/po/38/34/133834/7105140.3.jpg

http://gallery.lost-media.com/albums/userpics/14263/normal_blendjackkate2.jpg

http://www.revolutionsf.com/images/features/Lost_Sucks_Rocks/Jack-Kate-2.jpg

 

 

 

 

Více informací na www.lost.cz

 

Osobně doporučuji od 10 let.

 

 Video ukázka na 4. řadu:

 

 

 <object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/H1TPB4ldtbs&hl=en&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/H1TPB4ldtbs&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář