Jdi na obsah Jdi na menu
 


Technologie 1.

17. 11. 2008

Antické technologie:

Antická střela
Antická střela se řídí myšlenkami. Při letu září žlutě. V Antické základně na Zemi jich byly tisíce, a pomocí těchto střel ubránil Jack Zemi před Annubisovou flotilou. Proti těmto střelám nejspíš neexistuje obrana, protože snadno pronikly štíty Annubisovy mateřské lodě, kterou postavil z Antických vědomostí.

Dial Home Device (DHD)
DHD se nachází skoro u každé Hvězdné brány. Je to něco jako telefon. Prostě zadáte adresu a otevře se červí díra na jinou planetu. Na DHD nalezneme 39 symbolů (stejně jako na Hvězdné bráně). V DHD je krystal, který dodává bráně dostatečnou energii, aby se vytvořila červí díra.

Distributor
Distributor postavil Thor pomocí Jackova vědomí poté, co podruhé do sebe nechal nahrát knihovnu vědomostí Antiků (nebyly to jen vědomosti, ale i schopnosti). Toto zařízení účinně zničí lidské formy replikátorů tak, že je rozloží na základní bloky, které už nejsou schopné mezi sebou komunikovat a cokoliv ze sebe vytvořit. Thor vybavil svou loď Daniel Jackson tímto zařízením a zničil všechny (skoro) replikátory ohrožující jejich novou domovskou planetu.

Energetický generátor
Tento generátor postavil Jack, když v sobě měl vědomosti Antiků. Generátor je schopný dodat neuvěřitelné množství energie. Pomocí něj Jack zadal na bráně 8 symbolů, aby se dostal k Asgardům, kteří ho zbavili vědomostí Antiků. Je to vlastně napodobenina ZPM.

Hvězdná brána (The StarGate [SG])
Hvězdná brána je velký šedivý kruh o průměru 6 metrů. Je na něm 39 symbolů a 9 schevronů (zámků). Pro projití branou na jinou planetu je zapotřebí zadat 7 symbolů (6 + 1 výchozí). Ale pro projití do jiné galaxie (Ida, Pegasus) je potřeba zadat 8 symbol jako směrový bod, který udává galaxii. Když jsou na jedné planetě 2 Hvězdné brány, nelze mezi nimi vytvořit červí díra.

Knihovna s vědomostmi Antiků
Toto zařízení nahrálo Jackovi všechny vědomsti Antiků, které v zařízení byly obsaženy. Jack zadal do počíteče SGC všechny brány v galaxii. začal mluvit Anticky a napsal vzorec pro vypočítání vzdálenosti planet. Vytvořil generátor, který dodal bráně 10x víc energie a odešel za Asgardy, kteří ho zbavili vědomostí Antiků.

Křeslo
Toto křeslo použil Jack, aby zachránil Zemi před útočícím Annubisem. Pomocí tohoto křesla se dají ovládat veškeré zbraňové systémy antické základny. Všechny zbraňové systémy na antické základně se ovládají myslí. Ovšem musíte mít ještě antický gen, bez kterého s antickou technologií ani nehnete.

Kvantové zrcadlo
Toto zrcadlo našel Daniel Jackson na P3R-233. Přenese člověka (nebo někoho s podobnou fyzyologií) do virtuální reality. Podle Sam Carterové nejde zadat adresa jako na bráně. Musíte si realitu najít a k tomu potřebujete ovládání.

Lůžko na uvěznění
Tuto technologii použil Annubis k tomu, aby uvězni Thora. Lůžko se používá k vyslíchání zajatců. Nejspíš nedokáže způsobit bolest nebo zabít. Nedokáže nejspíš ani léčit. Člověk uvězněný v lůžu má volnou pouze hlavu, se zbytkem těla nemůže hýbat.

Měnič DNA
Měnič DNA použila Nirrti,a by vytvořila vyspělého člověka - hok'tara. Tento přístroj mění DNA osoby, která je v něm umístěná. Osobě se můžou přidávat jakékoliv nadpřirozené schopnosti, musí se ovšem přístroj používat pravidelně, jinak by osoba, která jej používá, zemřela. Nirrti přístroj použila na Jonase, Sam a jednoho ruského důstojníka.

Ovládání ke kvantovému zrcadlu
Toto ovládání našel Daniel na P3R-233. Když se ho dotkl, kvantové zrcadlo se zaplo. Sam z paralerní reality říká, že ovládání nefunguje jako DHD u brány. Pokud chcete do určité reality, musíte si ji najít.

 

Pokladnice vědomostí
Toto zařízení našel Ernest Littlefield na planetě P3X-972. Jakmile ho ukázal Danielovi, Daniel se od toho nedal otrhnout. Zařízení obsahovalo všechny prvky, které kdy Aliance čtyř ras objevila. Daniel si myslí, že to je univerzální jazyk.
Stroj času (GateShip)
Je malé vznášedlo, které je schopné se zneviditelnit a může proletět bránou. Přepraví asi půl tuctu plně ozbrojeného personálu. Na jeho palubě se nachází zařízení, které mu umožnuje cestovat v čase. SG-1 se pomocí GateShip dostala do minulosti pro ZPM.

 

Stroj času na P4X-636
Tento stroj času chtěli použít Antikové k změnění své minulosti. Stroj času ovšem nikdy nefungoval. Způsoboval pouze krátkodobou smyčku. Ten, kdo v ní byl, prožíval stále dokola asi 16 hodin, dokud stroj nevypnul.
Zařízení na zničení StarGate
Toto zařízení měl Annubis na jedné své planetě. Uměl ho ovládat, protože se dokázal povznést na vyšší úroveň existence, které dosáhli i Antikové. Zařízení vysílá proud energie, která se uchovává v Hvězdné bráně, na kterou se útočí. Ta během 4 dnů vybouchne a to by zničilo všechen život na planetě. (Annubisovi trvalo zničit déle Hvězdnou bránu na Zemi, protože tam je Iris a ta ten proces zpomalí, ale nezastaví).

 

Zbraň na zničení Replikátorů
Tato zbraň se nachází na Dakaře (Annubisova planeta). Dokáže účinně ničit replikátory stejně jako Distributor. Jacob ji použil, aby zničil všechny replikátory v galaxii Mléčná dráha. Zařízení ale nemělo takový dosah. Proto Sam (pomocí Baala) upravila Hvězdnou bránu na dakaře, aby vytočila všechny brány v celé galaxii. Energetický vlna, která ničila replikátory, se přenášela bránou a zničila tak všechny replikátory v galaxii.

 

Zero Point Module (ZPM)
ZPM je neuvěřitelný zdroj energie. Jeho životnost je asi 10 000 let. SG-1 našla několik ZPM, ale většina jich už byla vybitá. Pomocí ZPM se tým Atlantis dostal do galaxie Pegasus. (viz sekce Atlantis - epizody - 1.díl)

Nenašel jsem obrázek:

Stázová komora
 
Když SG-1 přišla na základnu Antiků na Antarktidě, Jack tam našel stázovou komoru, do které později i šel, aby si zachánil život. Thor pak stázovou komoru přenesl na svou loď, pak z něho vytáhl všechny Antické schopnosti a vědomosti a rozmrazil ho. Stázová komora nejspíš dokáže uchovat člověka na několik tisíc let.
Mini brána (The MiniGate [MG])
 
Tuto bránu postavil Antik Orlin z normálních pozemských materiálů. Je velmi odlišná od normální. Nejde zadávat adresy, je menší (průměr asi 2m), adresu zadá jen jednou a pak vyhoří,... Orlin si ji postavil proto, aby se dostal na Velonu a zabránil testu obřího děla, které by všechno na planetě zabilo.

 

Obří dělo
 
Toto dělo je velmi účinná zbraň. Vlastně není známo, co tato zbraň dokáže. Ví se, že zabránila útoku ze strany goa'uldů. Zařízení bylo zničeno tím, že byl vyjmut zdroj energie. Sam ovšem dokázala zdroj nahradit, ale Orlin (povznesený Antik) zabránil zkoušce zbraně a definitivně ji zničil.
Technologie na kopírování vědomí
 
Tuto technologii použil Annubis na Thora, když ho zajal, aby z něj dostal informace o Asgardských technologií. Zařízení se implantuje do mozku a je spojeno s palubním počítačem lodě. Vědomosti se prostě skopírují do paměťových bloků na loďi. Annubis dokázal některé vědomosti zkopírovat a využít. Naštěstí nezkopíroval takové vědomosti, které by nějak ohrozily Zemi.

 

Zařízení na vidění do jiné dimenze
 
Toto zařízení našla SG-1 na planetě P9X-391. Kdyby se ho někdo dotkl, za několik okamžiků by uviděl tvory, kteří žijí v jiné dimenzi. Jonas se jej dotkl a začal tím šířit jakési záření, které umožňovalo vidět tyto tvory.

 

Asgardské technologie:

Asgardské ovládací centrum
Z tohoto místa se dá ovládat veškerá technologie na palubě lodi. Dá se přes něj i visuálně komunikovat. K tomuto centru je napojeno i několik ovládacích panelů, kterými se vše ovládá. (transport, komunikace,...)

Biliskner
Biliskner je poháněna čtyřmi neutrino-iontovými generátory. Každý o výkonu 1 000 000 000 kW. Biliskner má také maskovací zařízení. Může letět hyperprostorem velmi velkou rychlostí. V hyperprostoru není schopna obrany ani útoku, protože se všechna energie spotřebovává k letu. Má velmi účinný štít z venku, ale i zevnitř, který tlumí výbuchy.

Daniel Jackson
Daniel Jackson je standartně vybavena Asgardskými zbraněmi a štíty. Může taktéž vletět do hyperprostoru, ale zase v něm není schopna obrany ani útoku. Thor (s pomocí Jacka a jeho Antických vědomostí) svou loď vybavil větší verzí Distributoru, aby zničil replikátory na nové domovské planetě Asgardů. Naneštěstí někteří replikátoři unikli.
Holografické komunikační zařízení
Holografické komunikační zařízení má mnohem větší dosah než komunikační zařízení do ruky. Je také mnohem vyspělejší. Vytváří holografickou projekci toho, kdo komunikuje. Má mnohem větší dosah.
Komunikační zařízení
Komunikační zařízení je něco jako vysílačka, jenomže má daleko větší dosah. Člověk (Asgard, Antik) jím může komunikovat z povrchu planety (i z vnitřku hory) s lodí na oběžné dráze planety. Toto zařízení dal Thor Jackovi, když na Zemi byli Goa'uldi, aby souhlasili se smlouvou o chráněných planetách.
O'Neill
Loď třídy O'Neill byla vytvořena speciálně pro boj s replikátory. O'Neill je naprostý vrchol asgardské technologie. Je vybavena všemi Asgardskými technologiemi. Její trub je vyroben ze slitiny naquadahu, trinia a uhlíku. Je to nejtvrdší slitina, kterou Asgardi vytvořili. Může také vstoupit do hyperprostoru, ale taktéž jako Biliskner, není v něm schopna obrany ani útoku.

Ovládací panel
Tento panel je nejspíš na každé Asgardské lodi. Pomocí jej se dá ovládat komunikační zařízení a všechny Asgardské technologie, které v dosahu. Posouváním jednotlivých kamenů spustíte nebo vypnete určitou technologii.

Stázový inkubátor
Je to lůžko o velikosti Asgarda. Dokáže ho udržet při životě. Má také antigravitační pole, které usnadňuje jeho přenos. Thor ho měl na své lodi Biliskner, když jeho loď obsadili replikátoři.

 

Thorovo kladivo
Thorovo kladivo postavil Asgard Thor na planetě Cimmeria, aby ochraňovalo místní obyvatele. U brány je zařízení, které oskenuje kohokoliv, kdo projde bránou a když zjistí, že má v sobě larvu goa'ulda, tak ho transportuje do bludiště v horách. Na konci bludiště je Thorovo kladivo, které vyjme z hostitele goa'ulda. Pokud hostitel přežije, může odejít.

 

Transport
Toto Asgardské zařízení je umístěno na Cimmerii před bránou. Přemístí každého, kdo má v sobě goa'uldího symbionta, do labyrintu v horách, kde musí projít Thorovým kladivem.

 

Transportní zařízení
Transportním zařízením se může přenést cokoliv odkudkoliv. Ovšem transport funguje jen do určité vzdálenosti (minimálně z povrchu planety na její oběžnou dráhu). Funguje na stejném principu jako brána. Hmota se rozloží, přenese se na jiné místo a zase složí.
Zařízení na dilataci času
Toto zařízení použili Asgardi pro boj s Replikátory. Když SG-1 našla Ries a dala ji Asgardům, objevili v ní příkaz, o kterém si mysleli, že jej Replikátoři poslechnou. Ten příkaz byl shromáždit se. Replikátoři se shromáždili na domovské planetě Asgardů, ale Asgardi tam nechali toto zařízení. Zařízení mělo vytvořit bublinu v okolí planety a čas v bublině běžel mnohem pomaleji, tento plán ovšem selhal. Do akce musela stará dobrá SG-1 s novou lodí: Prometheem.

 

 

Bez obrázku:

 

Laboratoř
 
Tato laboratoř obsahuje všechny standartní prvky asgardské technologie (transportní zařízení, stázovou komoru,...). V laboratoři měl Heimdall uschované tělo asgarda starého 30 000 let. Pro Asgardy je velice důležitý.
Novější zařízení na dilataci času
 
Toto zařízení by mělo mít stejný účinek jako to starší. Kolem něčeho vytvoří bublinu a čas v ní se zpomalí nebo zrychlí. Asgard Vaseer zapůjčil zařízení SGC, aby mohli zrušit účinek, který posílal týmy z alternativní reality na Zem. Tato mise se ovšem nezdařila, ale byl jiný plán.
Stázová komora
 
Tato stázová komora dokáže uchovat Asgarda (člověka) po velmi dlouhou dobu (minimálně 30 000 let). V komoře bylo nalezeno tělo asgarda, který by mohl znamenat pro asgardy záchranu před vyhynutím.
Vzdušný přístav
 
Na tento přístav se transportoval Thor se Sam, aby jí ukázal loď O'Neill - naprostý vrchol Asgardské technologie. V těchto přístavech se nejspíš staví Asgardské mateřské loďě (Biliskner, Daniel Jackson, O'Neill).
Zařízení na zneviditelnění
 
Toto zařízení Asgardé dali Tiernodům. Tiernodi jsou pod ochrannými křídly Asgardů. Když Tiernody pronásleduje predátor až do jeskyně, použijí toto zařízení, aby zmizeli. Toto zařízení ukradl Maybornův tým, který ukradl i jiné technologie. Ovšem díky Jackovi a Asgardům se všechny technologie vrátily tam, kde byly.
Energetická zbraň
 
Tuto zbraň zapůjčil Asgard Vaseer do SGC, aby mohli na bránu vypálit energetickou střelu, a červí díra by přeskočila z naší alternativní reality do jiné. Tento plán vyšel a všechny alternativní týmy se vrátili zpět do svých realit.

 

Goa'uldské technologie:

 

 

Al'kesh
Al'kesh je goa'uldský bombardér. Je vybaven zbraněmi a štíty. Tyto bombardéry Goa'uldi používají k útokům na jiné planety, aby zničili pozemské jednotky nebo Toke'rské tunely. Může se na něj naložit brána.
Annubisova mateřská loď
Annubisovu mateřskou loď nechal postavit Annubis z vědomostí Antiků. Má silnější zbraně a štíty, než goa'uldské Ha'taky. Jediná loď dokáže zničit flotilu mateřských lodí. Tato loď byla zničena Baalovou flotilou na Kelowně, protože Annubisova mateřská loď má v atmosféře slabší štíty.
Apophisova mateřská loď
Jedinou stavěl Apophis na PX9-757. Měla mnohem vyspělejší zbraně a štíty než lodě Ha'tak. SG-1 se naštěstí s pomocí návleků Ataniků podařilo loď zničit. Kdyby se Apophisovi podařilo dostavit tuto loď, dobyl by zbytek galaxie, včetně Země.

 

Bojové věže
Bojové věže mají větší verzi tyčové zbraně. Celá věž se může zasunout pod zem. Věž musí ovládat jeden Jaffa. Tuto technologii použila Hathor proti SG týmu, když se chtěli dostat k bráně.
Bojový kluzák
Tento kluzák má stejné vybavení jako smrtící kluzák s tím rozdílem, že se s ním dá proletět bránou. Poprvé se SG-1 s touto technologií setkala, když je zajala Hathor. Teal'c a Hammond je s tímto letounem šli zachránit.
Časovaná bomba
Časovaná bomba je něco jako granát, jenže má o něco větší účinek. Dá se nastavit tak, aby po určité době vybuchla. Goa'uld Seth ji použil, aby zničil svou základnu na Zemi.
Death Glider (smrtící kluzák)
Death Glider je vysoce manévrovatelný goa'uldský letoun. Je vybaven větší verzí tyčové zbraně. Je schopen vesmírného letu, ale nemůže vstoupit do hyperprostoru. Má také sklopitelná křídla pro lepší uskladnění.
Energetická bariéra
Energetická bariéra je něco jako velká zeď až na to, že je průhledná. Touto bariérou nelze projít ani ji podejít pod zemí. K vytvoření silového pole je zapotřebí velkého množství energie. V dílu Otázka paměti byl zdroj energie umístěna za maketou pozemské brány.
Energie Harakasche
Tuto technologii vlastní lovci vládců soustavy. Tato zbraň dokáže nejen zabít, ale taky uspat a dočasně vymazat paměť. Slouží taky jako skener. Ashrak, který lovil Jolinara, tuto zbraň použil, aby ho zabil i s hostitelem. Sam ovšem nezemřela, ale Jolinar ano.
Feromony
Feromony použila Hathor na celé SGC (kromě žen, na které tato droga nefunguje). Když Hathor všechny infikovala, muži z SGC byli ochotni pro ni zemřít. Sam, dr. Fraiserová a Teal'c museli Hathor zlikvidovat, což se jim skoro podařilo. Hathor unikla.
Generátor štítu
Generátor vytváří obrovské množství energie, která je potřebná k vytvoření štítu kolem goa'uldské mateřské lodě. Je schopen udržet štít i před útokem jadernou hlavicí. Jack generátor zničil dvěma granáty.
Goa'uldská tabulka a čtecí zařízení
Do tabulky o velikosti dlaně se vejde blíže neurčité množství textu. Ke čtení textu je potřeba ještě jedno zařízení, kterým se otáčejí strany. Jednu takovou tabulku našel Daniel na Argosu pod Pelopsovou sochou. Pomocí Teal'ca se mu podařilo většinu přeložit a zjistit tak, proč na Argosu lidé tak rychle stárnou.
Goa'uldská ozbrojená ruka
Ozbrojená ruka se nosí na levé ruce. Může ji používat jen ten, kdo má v krvi naquadah. Dokáže odrazit člověka (nebo věc) asi na 10 metrů. Tímto zařízením se dá také zabíjet.
Goa'uldský osobní štít
Goa'uldským osobním štítem nepronikne žádná střela. Ovšem pomalu pohybující se šíp nebo šipka ano. Poprvé se s touto technologií sekala SG-1 v díle The Nox, kde ho použil Apophis, aby se ubránil zajetí.
Gravitační vězení
Do vězení nepotřebujete mříže. Stačí pouze generátor, který mění směr zemské přitažlivosti. Baal v této cele uvěznil Jacka. Cela je podlouhlého tvaru. Jakmile se do ní někdo uvězní a zapne se generátor, cela se jakoby převrátí o 90°.
Ha'tak
Ha'tak je goa'uldská mateřská lo'd. Je vybavena zbraněmi a štíty a dokáže převážet desítky letounů a asi 2 000 Jaffů. Její štíty a zbraně nejsou tak účinné jako Asgardské, ovšem goa'uldům se podařilo vytvořit štíty odolné proti zbraním z Biliskneru. Naštěstí Asgardi už používají loďě O'Neill.
Intar
Intar vynalezli Goa'uldi pro mladé Jaffy k výcviku. Nechali je na planetě s několika Jaffy (mistry), aby je učili. Místo opravdových zbraní používali Intary. Intar člověka nezabije, pouze omráčí. Je to něco jako Zat'na'ktel. Může mít jakoukoliv podobu zbraně.
Kaiusova nákladní loď
Tato loď má oproti ostatním nákladním lodím mnohá vylepšení. Napříkladn může vytvořit energetické iluze (kopie lodí,...) nebo poslat energetickou vlnu, která přetíží všechnu elektroniku v dosahu. Loď byla až donedávna v rukou Lucianovy Aliance. Vala ji ukradla a vrátila Kaiusovi, aby získala energetický usměrňovač

Kanón
Tento kanón je jakousi vetší verzí tyčové zbraně. Je dokonce ještě větší než zbraně na glideru. Je velmi účinný. Při útoku na Zem (v alternativní realitě) s ním Teal'c zabil Jacka, protože mu nevěřil historku, že Daniel pochází z jiné reality.
Komunikační koule
Komunikační koule funguje jen na krátké vzdálenosti (cca několik světelných let). Přenáší obraz i zvuk. Existuje v několika verzích od průměru cca 1 metr až tak malé, že se vlezou do dlaně.
Kryogení komora
Tuto technologii měla Hathor ve své stavbě na planetě, kde zajala Jacka, Sam a Daniela. Technologie nejspíš umí člověka zmrazit. Technologii Hathor použila na uspání tří členů SG-1, aby je přesvědčila, že jsou na Zemi v roce 2075.
Nish'ta
Nish'ta je vir, který člověku zatemní mozek a poté je naprosto poslušný. Seth ji použil, aby měl věřící ve svém sídle na Zemi. Tato látka se dá neutralizovat elektrickým výbojem silným na to, aby zničil vir, ale aby nezabil člověka (např. Zat'na'ktel).

 

Sarkofág
Sarkofág má velmi účinný léčebný systém. Umí člověka omlazovat, vyléčit veškerá zranění, dokonce i oživit mrtvého. Má ovšem i své negativy. Používání vyvolává závislost a také mění chování. Proto jsou Goa'uldi tak zlí.

Šokový granát
Šokový granát používají goa'uldi proto, že nezabíjí, ale pouze omráčí. Po zasažení šokovým granátem upadnete do bezvědomí a dočasně oslepnete. Touto technologií byla SG-1 zajata na palubě Klorelovy lodi.
Tel'tac
Tel'tac je goa'uldská obchodní loď. Je vybavena štíty, ale nemá žádné zbraně. Některé Tel'tacy mají i maskovací zařízení, které je zneviditelní. Mají také transportní kruhy, kterými se můžete dostat z povrchu planety do lodě na oběžné dráze nebo jinam.
Transportní kruhy
Transportní kruhy fungují na stejném principu jako brána, jenomže na kratší vzdálenost. Jedny kruhy vás rozloží, pak vás to někam přemístí a další kruhy zase složí. Na krátkou vzdálenost (asi 10 metrů) nejsou zapotřebí druhé transportní kruhy.
Tyčová zbraň
Kromě Zat'na'ktelu u sebe nosí Jaffové také tyčovou zbraň. Je mnohem ničivější než zat'na'ktel. Vystřelí žhavou plasmu a ta likviduje vše, co jí stojí v cestě. Větší verze této zbraně bývá na smrtícím kluzáku.
UV štít
UV štít je goa'uldské zařízení, které chrání obyvatele v malém okruhu před zářením ze Slunce. K vytvoření UV štítu jsou potřeba dvě identická zařízení.
Vo'cume
Vo'cume se využívá k svolání Jaffů. Dá se do něj nahrát jakékoliv video. Vo'cume vytvoří obrovský hologram. SGC do vo'cumu nahrálo smrt Apophise, aby mladí Jaffové uvěřili, že je mrtvý. Ale před tím, než se cokoliv zobrazí, Apophis vytvořil svou vlastní nahrávku. Když ho Jack uviděl, řekl o něm, že je to jen obrovský kejhající Apophis.
Zat'na'ktel
Zat'na'ktel je základní výbavou každého Jaffy. Goa'uldi ji používají proto, že první výstřel člověka zneškodní, ale nezabije ho to. Druhý výstřel většinu lidí zabije. A třetí ho rozloží.
Značkovací zařízení
Tímto zařízením označili Zipacnovi Jaffové tollánské iontové kanóny. Když přiletěla goa'uldská mateřská loď, zničila všechny iontové kanóny najednou. Teal'c naštěstí s Leyou schovali jeden iontový kanón a tím zachránili tollány.

 

Bez obrázku:

 

 

Biologická zbraň
 
Tuto zbraň chtěl použít Apophis na Zemi prostřednictvím Teal'cova syna Rya'ca. Po ovládnutí jeho mysli mu dal dva falešné zuby, které kdyby pořádně zkousl, vypustil by se virus. Virus by se do dvou týdnů rozšířil po celé Zemi a do 24 hodin by zahubil vše živé. Naštěstí se této katastrofě zabránilo a Rya'ca se podařilo přesvědčit, že Apophis není jeho bůh.
Kamera
 
Touto kamerou natáčel goa'uld, který sloužil Heru'urovi, Teal'ca, když ho mučil, aby ho ponížil. Kamera je ve tvaru koule, po které, když se přejede rukou, začne natáčet. Natáčení se pozná podle svítícího světla.
Léčebné zařízení
 
Léčebné zařízení může ovládat jen ten, kdo má v krvi stopy naquadahu. Tímto zařízením ovšem nejdou vyléčit velmi vážná zranění. Sam jej použila na Cronose, aby ho zachránila z důvodu, aby souhlasil se smlouvou s Asgardy a lidmi. Jacob Carter ho také použil na Daniela, aby ho uzdravil, když byl pod velmi silnou dávkou radiace, ale Jack ho zastavil a Daniel se povznesl.
Nukleární bomba
 
Tuto velice silnou bombu implantovala Nirrti Cassandře do těla. Po projití bránou se zařízení aktivuje a po druhém projití vybouchne. Vybuchnutí brány by způsobilo, že by se planeta stala neobyvatelnou. Když Nirrti zabila všechny obyvatele na Hance (kromě Cassandry), SG-1 ji objevila a odvedla ji na Zem. Tam v ní našli zařízení, o kterém pak zjistili, že je to bomba. Chtěli ji poslat zpět na Hanku, ale Teal'c věděl, že to je bomba a včas tomu s Jackem zabránili. Cassandru odvedli daleko od Hvězdné brány, kde se zařízení rozložilo.
Roshna
 
Touto látkou napájeli tajně goa'uldi Arisovu rasu, a po několika generacích se Arisova rasa bez roshny neobejde. Roshna se pije s vodou. Kdyby Aris roshnu nepil, brzy by zemřel. Aris dal jednu lahvičku Sam, aby se pokusila zjistit, jestli se dá nějak Arisuův lid osvobodit.
Šest goa'uldských očí
 
Šest goa'uldských očí se rozdělilo mezi vládce soustavy, včetně Raa a Hathor. Každé oko je samo o sobě mocné, ale když se jejich moc spojí, jejich síla se 10x znásobí. Annubis získal všechny oči a pak zničil Abydos, kde bylo umístěno poslední oko - Raaovo.
Tacy
 
Tacy jsou samočinné zbraně. Můžou vyhledávat jakýkoliv pohyb. Když Aris Boch lovil Tok\'ru (o kterém si myslel, že je to goa\'uld), tok\'ra použil Tecy před jeskyní, kde se schovával, aby se k němu Aris nedostal. Jack a Teal\'c je ale bezpečně zlikvidovaly zat\'n\'ktely.
Transfázový eliminátor
 
Transfázový eliminátor vytvořili goa'uldi pro boj s Reety. Reetové jsou neviditelní a dokáže je vycítit symbiont. Goa'uldi izolovali to co cítí a vytvořili tuto zbraň. Eliminátor dokáže Reety odhalit, ale dokáže je i zabít.

 

Urychlovač částic
 
Urychlovač částit vysílá na bránu částice velmi velkou rychlostí. Sokar je použil na pozemskou bránu, aby propálil iris. Iris je umístěna 50 mikromětrů od hranice červí díry, kde se nedokáže reintegrovat hmota, ale částice ano. Částice se hromadily a iris se začla zahřívat. Naštěstí Sokar každých 38 minut musel zase zadat adresu, protže červí díra se po 38 minutách automaticky zavře. Po zavření červí díry mělo SGC šanci zadat adresu, aby Sokarovi zablokovali bránou přístup.
Usirevova loď
 
Usirevova loď je nejspíš starší verzí Tel'tacu. Není známo, jak je rychlá, nebo jestli má zbraně a štíty. Usirev ji použil, aby se dostal ze Země. Tato loď byla ukrytá v jednom chrámě v poušti.
Vesmírná loď
 
Tato loď byla nalezena v městečku Steveston, kterou stavěly koly goa'uldů. Loď nejspíš nebyla nikdy dokončena, protože Sam, Teal'c a Jonas přerušili tajnou operaci NID. Není známo, jestli loď má štíty či zbraně, nebo jestli je schopná letu v hyperprostoru.
Vesmírná stanice Vládců soustavy
 
Tuto stanici využívají vládcové soustavy k vyřízení záležitostí, jako je například přijmutí nového vládce. Na této stanici měl Daniel zabít všechny vládce, ale neudělal to, protože kdyby je zabil, Annubis (který se chtěl dostat zpět mezi vládce) získal všechny jejich lodě a stal by se nejmocnějším goa'uldem všech dob. Tok'rové proto říkají, že banda válčících goa'uldů je lepší, než jeden všemocný.
Vidlička
 
Tato technologie nemá určitý název a ani se neví, jaký má zdroj energie. Když se hrot dotkne člověka, způsobí mu to strašnou bolet. Z očí, úst a nosu začnou svítit žluté paprsky. Když se vidlička použije na Jaffův vak se symbiontem, je schopna Jaffu i zabít. To samé platí i u goa\'ulda, když ho bodnete do krku (kde je symbiont). Tato technologie se používá hlavně pro mučení.
Zařízení na stázi
 
Je to vlastně nádoba, která zvenku vypadá jako keramická nádoba, ale uvnitř je velmi vyspělá technologie, která je určena pro stázi goa'uldích larev. Goa'uldí larva je ve džbánu schopna přežít i nekolik tisíc let. Goa'uld Seth do jednoto džbánu uvěznil Usireva, který se později osvobodil a Eset, který umřel, když z nádoby odpadla pečeť.
Zařízení na zneviditelnění
 
Toto zařízení použila Nirrti na Zemi, aby zranila Cronose a Teal\'ca. Později se na ni přišlo a byla uvězněna. Tímto zařízením disponovala také Hathor, která jej použila, aby se zneviditelnila, když zajala 3 členy SG-1. Tuto technologii nejspíš obě získali zkoumáním Reetů, kteří jsou od přírody neviditelní.
Zažízení na vyrábění Jaffů
 
Toto zařízení má hathor umístěné na břiše. Použila to na O\'Neilla, aby ho udělal svým prvním novým Jaffou. Není známo, jakého zdroje zařízení používá. Nespíš, jako každá goa\'uldská technologie, v ní bude naquadahový zdroj.
Zbraň Za'tarců
 
Zbraň vysílá velmi účinný laserový paprsek. Nejspíš se ovládá myslí. Zařízení je vybaveno také autodestrukčí sekvencí. Ta je dost silná na to, aby zlikvidovala vše v okolí asi jednoho metru.

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Recommendations: how to promote your i-filmy.estranky.cz

(LatonyaBot, 27. 3. 2018 4:56)

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.

All internet will be CRASHED with XEvil!?

(Mashacrype, 12. 12. 2017 21:15)

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.