Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ordinace v Růžové zahradě

2. 7. 2008

Ordinace v růžové zahradě

Zachraňují zdraví, životy i vztahy. Sami často záchranné lano potřebují. Seriál TV Nova z prostředí gynekologické ordinace.

 Po takřka šestitýdenní přestávce se v hostivařských filmových ateliérech opět ordinuje. První klapka v pořadí už páté řady současného nejoblíbenějšího českého televizního seriálu Ordinace v růžové zahradě zazněla ve čtvrtek 5. července v 8 hodin ráno.

 

 

 

 

 

Ordinace v růžové zahradě před vyplutímGynekologie a porodnictví je třináctou komnatou medicíny.

Ale žádné zvláštní tabu nepředstavuje. Všichni jsme přece byli počati, narodili se a dokola opakujeme stereotypy zachování rodu. Dosud žádný český seriálový tvůrce nenašel odvahu proniknout do tohoto intimního, emotivního i dramatického prostředí a vyprávět divákům příběhy, které se tu rodí. Až nyní...

  Život je zázrak, ale také dá někdy pořádně zabrat!

Hrdiny seriálového příběhu jsou nejen zdravotní sestry, ale i jejich rodinní příslušníci, blízcí přátelé a také pacientky. Seriál je zalidněný přitažlivými postavami, které si diváci hned oblíbí. S nimi projdeme pořádný kus jejich života, prožijeme zvraty milostné i pracovní, pocítíme jejich beznaděj, ale také radost z úspěchu a touhu porvat se o své místo na slunci.

Autorka námětu a hlavní scenáristka seriálu Lucie Konečná rozehrává životní osudy lékařů a sester, kteří s vysokou profesionalitou a laskavým porozuměním dnes a denně řeší problémy svých pacientek, jež nikdy nesmějí zklamat.

 

A těďka něco o postavách:

 


MUDr. Martina HERMANOVÁ - Anna Polívková (Ordinace)MUDr. Martina HERMANOVÁ 
(Anna Polívková)
Seriózní a vyrovnaná žena, jako lékařka přímá a důvěryhodná. Sukova spolužačka. Ze začátku všichni přemýšlejí, jak to má s muži. Ukáže se, že má partnera v Praze. Její život skrývá smutné tajemství.

Bc. Tamara KINDLOVÁ - Helena Brabcová (Ordinace)Bc. Tamara KINDLOVÁ 
(Helena Brabcová)
Porodní asistentka, kterou primář Kroupa přijme do nemocnice, aby rozjela program alternativních porodů. Vendulka jí nemůže přijít na jméno. Na muže měla smůlu, žije sama a nemá děti, což má svůj smutný důvod v minulosti.

MUDr. Jaroslav ŽENÍŠEK - Zdeněk Žák (Ordinace)MUDr. Jaroslav ŽENÍŠEK
(Zdeněk Žák)
  Nová posila u MUDr. Páleníkové v pediatrické ordinaci. Příjemný muž a dobrý lékař, ale doma je pod pantoflem až hanba. Jeho nástup způsobí sestře Tiché jeden z největších šoků jejího života.

Lída DRDOVÁ
(Magda Reifová)
Sestra z chirurgie, kterou Vendulka „zlanařila" na gynekologii. Sympatická, rozvedená, sama vychovává dceru. Stane se jedním ze zastánců nového směru na kamenické gynekologii - přirozených porodů.

Jiřina ŽENÍŠKOVÁ - Manželka MUDr. Ženíška
Ostrá paní, která si manžela ohlídá stůj co stůj. Vodí ho na hodně krátké šňůře. S Tichou jsou antipatie vzájemné.

Simona ŠÍMOVÁ
O málo starší sestra Gábiny Šímové. Žije v Olomouci a jednoho dne se nečekaně přihrne do Kamenice ke Gábině a Adamovi Sukovi. Ukáže se, že spíš než o návštěvu jde o útěk.

MUDr. Gita Petrová - Daniela Šinkorová (Ordinace)MUDr. Gita Petrová
(Daniela Šinkorová)
Atraktivní, rozvedená tmavovláska. Miluje Čestmíra Mázla a svou profesi. Řeší potíže dcery Sylvy, sestry Lucie a všech, kdo potřebují pomocI. Ale nejdřív bude trochu odpočívat. S Čestmírem odjíždí do vysněného Madridu, aby se vrátila do osudových komplikací. 

MUDr. Čestmír Mázl - Petr Rychlý (Ordinace)MUDr. Čestmír Mázl
(Petr Rychlý)
Ješitný, charismatický, skvělý operatér a diagnostik. Pracuje v nemocnici i v soukromé ordinaci. Sukničkář, kterého teprve Gita dokázala zklidnit. Teď se hřeje v její péči i se synem Jakubem. Přichází ale nejtěžší období jeho života.

MUDr. Běla PÁLENÍKOVÁ - Zlata Adamovská (Ordinace)MUDr. Běla PÁLENÍKOVÁ
(Zlata Adamovská)
Pediatrička, vtipná, řízná. Přísná na sebe i okolí, hodná k dětským pacientům. Žena s životní ironií, nadhledem a bohatou minulostí. Ale co současnost? Najde tahle temperamentní zrzka někoho, kdo s ní dokáže žít?

MUDr. Marek Kroupa - David Suchařípa (Ordinace)MUDr. Marek Kroupa
(David Suchařípa)
Výborný lékař, primář kamenické gynekologie. Oblíbenec pacientek a vášnivý cyklista. Rozvedený, stará se o syna Tondu. Zdánlivě o nic v životě neusiluje a všechno hezké si ho paradoxně najde samo. Bojí se vážnějšího vztahu, ale stejně do něj spadne.

MUDr. Aleš Čížek - Ladislav Potměšil (Ordinace)MUDr. Aleš Čížek 
(Ladislav Potměšil)
Gynekolog penzista, vypomáhá v ordinaci i v nemocnici. U pacientek i kolegů vzbuzuje důvěru, má nadhled, šarm a vtip. Jeho manželství s vrchní sestrou gynekologického oddělení Vendulkou pokládají všichni za ideální.

Vendulka Čížková - Veronika Jeníková (Ordinace)Vendulka Čížková
(Veronika Jeníková)
Navzdory něžnému jménu rázná žena. Jako vrchní sestra vzbuzuje respekt lékařů i pacientů. Aleše má ráda, ale na romantiku nedá - v jejím věku, prosím vás! Co byste chtěli? Všechno musí být „šup šup“.

Markéta Vorlová - Jitka Čvančarová (Ordinace)Markéta Vorlová
(Jitka Čvančarová)
Sestra, které mohou její kolegyně jenom závidět - krásná, milá, vtipná... A teď navíc šťastná. Žije s pediatrem Prokopem a dočkali se vytouženého syna Štěpána. Co můžou od života ještě chtít? Něco by se jistě našlo.

MUDr. Prokop HRUBÝ - Ondřej Sokol (Ordinace)MUDr. Prokop HRUBÝ
(Ondřej Sokol)
Přitažlivý pětatřicátník, který to umí s dětmi i se ženami. Markéta a syn Štěpán jsou pro něj v životě to nejpřednější, ale zároveň už mu začíná být kamenická pediatrie trochu těsná. Táhne ho to na neurologii do Prahy.

Lucie Hrušková - Ivana Jirešová (Ordinace)Lucie Hrušková
(Ivana Jirešová)
Doba, kdy heslem téhle šarmantní a potřeštěné barmanky bylo "neřeš a žij", už je pryč. Bláznivý milostný vztah s doktorem Hruškou, jejich nepodařené manželství a rychlý rozvod ji vyléčily z naivity. Možná.

MUDr. Tomáš Hruška - Jiří Langmajer (Ordinace)MUDr. Tomáš Hruška
(Jiří Langmajer)
Ambice, inteligence a sebedůvěra očividně nejsou v životě všechno. Jako primář v nemocnici selhal, jako manžel také. Odjel si léčit rány do Německa, kde má dceru, poté se dal zaměstnat v Praze na soukromé gynekologické klinice. Uvidíme, jak dlouho tam vydrží.

MUDr. Adam Suk - Josef Pejchal (Ordinace)MUDr. Adam Suk
(Josef Pejchal)
Z benjamínka kamenické gynekologie, přezdívaného „Brabčák“, se stal suverénní lékař, oblíbenec pacientek i sester. Jedna z nich, Gábina Šímová, mu v tom přerodu dost pomohla. Žijí spolu a teď zrovna přemýšlejí, co dál.

Gábina Šímová - Sandra Nováková (Ordinace)Gábina Šímová
(Sandra Nováková)
Vystonala se z lásky k primáři Hruškovi, přestala ostatním dělat naschvály a je z ní prima kamarádka a dobrá sestřička. S Adamem se k sobě hodí – ona je živel a on trochu ohně do života potřebuje.

MUDr. Vojta Kaňka - Michal Holán (Ordinace)MUDr. Vojta Kaňka
(Michal Holán)
Mladý lékař, donedávna ještě student. Hned po studiích se vrátil do Kamenice a vypadá to, že se uchytí na zdejší gynekologii. V milostném životě už tak jasno nemá. Podvedl Sylvu Petrovou, se kterou chodil, a ta mu to jen tak neodpustí.

Sylva Petrová - Veronika Nová (Ordinace)Sylva Petrová
(Veronika Nová)
Prožívá smolné období. První velká láska, Vojta, ji zklamal a hotelová škola ji nebaví; navíc hodně výuky zameškala kvůli nemoci. Naštěstí má světem protřelou kamarádku Lenku Váchovou, ta Sylvu nasměruje.

Lenka Váchová - Barbora Petrová (Ordinace)Lenka Váchová
(Barbora Petrová)
Do USA odlétala jako nešťastné kuře a vrátila se jako sebevědomá labuť – někdy až moc sebevědomá. Chce od života všechno a hned teď - peníze, dobrou práci i zábavu. Nechce se vázat.

Marie Johnsson - Michaela Dolinová (Ordinace)Marie Johnsson 
(Michaela Dolinová)
Žije s architektem Richardem Petrem, Gitiným prvním manželem. Teď jsou zrovna v Itálii, ale Marie už má zapakováno a chce Kamenici překvapit: vrátí se s novou barvou vlasů. Kamenice ji ale překvapí také. A mnohem víc!

Ing. arch. Richard Petr - Aleš Procházka (Ordinace)Ing. arch. Richard Petr
(Aleš Procházka)
Architekt, zahleděný do sebe a své práce. Projektuje domovy jiným a občas si nevšimne, že základy toho jeho nejsou zrovna nejpevnější. Naštěstí si umí vybrat partnerky, které ho dokáží podržet. S jejich dospělými dětmi ale už tak dobře nevychází.

Mirka Kovaříková - Kristýna Kociánová (Ordinace)Mirka Kovaříková
(Kristýna Kociánová)
I tahle baculatá sestřička podlehla po nástupu do ordinace kouzlu primáře Mázla. Naštěstí se zachoval jako džentlmen a Mirka jednostranný vztah přestála bez úrazu. Teď si užívá lásky s barmanem Davidem – toho jí schválil dokonce i přísný tatínek Kovařík.

Bobina Tomanová - Miriam Kantorková (Ordinace)Bobina Tomanová
(Miriam Kantorková)
Dobrý duch kamenické nemocnice. Sestra, která je na oddělení tak dlouho, že už téměř patří k inventáři. Všem tyká, o všem chce být informovaná, každému poradí a nikomu neublíží.

Míša Prouzová - Magdalena Zimová (Ordinace)Míša Prouzová
(Magdalena Zimová)
Po neúspěšných vztazích už začínala být zatrpklá. Ale pak se do ní zamiloval sám ředitel nemocnice Bílí. Čekají spolu dítě a mají před sebou hezkou budoucnost, kterou si oba zaslouží.

MUDr. Karel Bílý - Igor Chmela (Ordinace)MUDr. Karel Bílý
(Igor Chmela)
Jako ředitel vede nemocnici pevnou rukou, ve vztahu s rozvedenou matkou tří dětí byl ale poslední kolo u vozu. Proto není divu, že si našel Míšu. V poslední době často jezdí do Prahy - kdo ví, co se chystá.

Zuzana Tichá - Veronika Gajerová (Ordinace)Zuzana Tichá
(Veronika Gajerová)
Nejhubatější ze všech kamenických sestřiček. Občas na ni nemá ani její šéfka, doktorka Páleníková. Poté, co marně líčila pasti na Prokopa Hrubého, zaplula Zuzana do klidného vztahu s primářem dětského oddělení Pantoflíčkem.

MUDr. Jan Pantoflíček - Ota Jirák (Ordinace)MUDr. Jan Pantoflíček
(Ota Jirák)
Pohodář a optimista, nedlouho před důchodem. Přející, laskavý člověk, kterého si váží kolegové i pacienti. Vztah se Zuzanou mu hezky prozářil posmutnělý mládenecký život.

MUDr. Petr Pavlis - Jiří Štěpnička (Ordinace)MUDr. Petr Pavlis
(Jiří Štěpnička)
Jako primář i jako anesteziolog v kamenické nemocnici je nedostižný. V partnerském životě je spíš váhavý střelec. Kvůli Běle Páleníkové se konečně rozhoupe k rozvodu, aby se k manželce Zdeně vrátil. Zpátky doma ale šťastný není.

Zdena Pavlisová
(Jana Břežková)
Nešťastná, neurotická žena, která ničí sebe i své okolí. Neunesla vážné onemocnění, pokusila se o sebevraždu a doposud není psychicky v pořádku.

Nany PavlisováLenka Ouhrabková hraje v seriálu Ordinace v růžové zahradě postavu Nany Pavlisové
(Lenka Ouhrabková)
Dcera primáře Pavlise je nešťastná kvůli rodičům. Ale jen do té doby, než ji samotnou skřípnou velké životní problémy, spojené s Vojtou Kaňkou.                                                   

 

                                                           Leona Hrubá - Alena Procházková (Ordinace)

Leona Hrubá - Alena Procházková          
I ve svých letech živel. Stále na lovu. Muži ji ale mají rádi, protože rozdává pozitivní energii. Možná někdy až moc.

 

Dorka Poláková - Lucie ČerníkováDorka Poláková - Lucie Černíková (Ordinace)
Vztah s Kosmatou pro ni byl nakonec zátěží. Je mladá a usedlý Kosmata ji bavil jen chvíli. Kolem potratu si prožila své. Luboš Kosmata - Alexej Pyško Šéf baru U vidlí. Myslel si, že s Dorkou už zůstane. Ale ztráta miminka otřásla jejich vztahem víc, než čekal.

David Griga - Richard Krsťan (Ordinace)David Griga
(Richard Trsťan)
Klidný, bezproblémový, snášenlivý. A do Mirky zamilovaný. Ideální partner.

 MUDr. Táňa Kroupová - Jana Malá (Ordinace)MUDr. Táňa Kroupová
(Jana Malá)
Rentgenoložka, která i po rozvodu s Kroupou tak nějak počítá. V obdobích, kdy je bez partnera chce, aby Marek řešil její frustrace a problémy


Naďa Mázlová - Kateřina Pospíšilová (Ordinace)Naďa Mázlová
(Kateřina Pospíšilová)
Dlouhonohá modelka, s permanentní letenkou do celého světa v kapse. Ale když je třeba, na otce ani mladšího brášku nezapomíná a umí je podpořit.

 

                                                     Ladislav Ondřej coby Jakub Mázl v seriálu Ordinace v růžové zahradě

Jakub Mázl
(Ladislav Ondřej)
Věrný povahový otisk svého otce. Vtipný puberťák, který má většinu věcí na háku.

 

 

 

Tonda Kroupa - Martin Zdráhal (Ordinace)

Tonda Kroupa
(Martin Zdráhala)
Roztomilý prvňák, kvůli kterému je jeho otec Kroupa ochotný se přetrhnout.  

 

 

 

Já osobně doporučuji od 10 let.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Terrynka

(Terrynka, 7. 11. 2008 19:36)

je to tady sssuuupppeeerr všechno o kom chcete něco vědět

Ordinačka

(Lenča, 17. 8. 2008 14:12)

Mate to tady pěkně hezky přehledné superrrrrrrrrrrr!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!