Jdi na obsah Jdi na menu
 


8. sezóna

 

801 - New Order, Part I.
Český název:
Časy se mění - část 1

Podrobný popis

54321
Plk. O'Neill je stále uvězněn ve stázové komoře na Antarktidě, a proto se Teal'c s Carterovou vydávají k planetě, na níž jsou shromážděni všichni replikátoři, aby se spojili s Ashgardy, kteří jsou jedinou nadějí pro O'Neilla.

 

802 - New Order, Part II.
Český název:
Časy se mění - část 2

Podrobný popis

54321
Repliktorům se podařilo zničit zařízení na dilataci času a utvořit malou loď. Ta se blíží k nové kolonii Asghardů a na své palubě má Carterovou, kterou se replikátorům podařilo unést. Mezitím se na Zemi připravují zaútočit Goa'uldi, aby otestovali nalezenou antickou zbraň.

 

803 - Lockdown
Český název:
Karanténa

Podrobný popis

54321
Po příchodu ruského plk. Vaselová se na základně SGC začne šířit nějaká nákaza. Zjišťuje se však, že nejde o virus, ale o Anubise, který ve formě energie přechází z jednoho těla do druhého a nikdo jej v tomto stavu nedokáže zastavit.

 

804 - Zero Hour
Český název:
Hodina

Podrobný popis

54321
SG-1 se vydává na planetu, kde by se měla nacházet jedna z Anubisových základen ještě neobjevena goa'uldem Ba'alem. Po příchodu na planetu však beze stopy zmizí. V SGC se začne rozšiřovat mimozemská rostlina a její růst nejde ničím zastavit.

 

805 - Icon
Český název:
Ikona

Podrobný popis

54321
Příchod SG-1 na planetu způsobí válku mezi dvěma nepřátelskými národy - Randského protektorátu a Caledonianskou federací. Daniel se snaží dát vše do pořádku, a tak zůstává na planetě. Je však těžce zraněn a SGC po něm vyhlašuje pátrání.

 

806 - Avatar
Český název:
Ztělesnění

Podrobný popis

54321
V SGC se testují komory s virtuální realitou, v nichž by se měli cvičit nováčci než vstoupí do SG teamů. Teal'c se nabídne, že toto tréninkové zařízení vyzkouší. Jeho zdravotní se stav se ale začne náhle zhoršovat a od přístroje se ho nedaří odpojit.

 

807 - Affinity
Český název:
Vztah

Podrobný popis

54321
Teal'c je ve svém novém bytě na Zemi a neplánovaně odejde se svou sousedkou, ktrá se pohádala s přítelem. Avšak její přítel je později nalezen mrtvý a Teal'c je obviněn. Daneil dostává e-mail s antickými symboly. Když je přeloží, dostane záznam dokazující Teal'covu nevinu.

 

808 - Covenant
Český název:
Spřízněnost

Podrobný popis

54321
Milionáž Alec Colson vyhrožuje zveřejněním snímků Promethea spolu s Anubisovou flotilou světu. Sam Carterová a Daniel Jackson jsou pověřeni přesvědčit milionáře Colsona, aby žádné snímky nezveřejňoval. Za to mu nabízí seznámení s Hvězdnou bránou a dalšími věcmi.

 

809 - Sacrifices
Český název:
Oběti

Podrobný popis

54321
Teal'c přichází se zprávou, že se jeho syn zamiloval a chce se oženit. Později je unesena ga'uldem Molocem jedna z jaffských žen - Ishta. Teal'c musí co nejrychleji vymyslet plán na její záchranu, protože on i Ishta jsou oslabování, jelikož jim dochází tretoin, který nahrazuje symbionta.

 

810 - Endgame
Český název:
Dohra

Podrobný popis

54321
Z SGC náhle zmizí Hvězdná brána. Pozdější vyšetřování zjistí, že Brána se nachází v lodi na oběžné dráze. Pomocí Brány jsou vypouštěny rakety s tok'erským jedem na planety, na nichž ničí goa'uldy a jaffy - včetně těch spřátelených.

 

811 - Gemini
Český název:
Blíženci

Podrobný popis

54321
Replikátorská kopie Sam Carterové žádá SGC o pomoc - přeje si být zničena. SG-1 ji tedy vezme na stanoviště Alfa, kde má být vyslechnuta. Na orbitu je nainstalován satelit a s jeho pomocí je zničen Pátý, který právě přilétá. Kopie Carterové jim sděluje, že získala informace o zbrani na replikátory a nyní je vůči ní imunní.

 

812 - Prometheus Unbound
Český název:
Odpoutaný Prometheus

Podrobný popis

54321
Prometheus při letu na Atlantis zachytí nouzové volání. Nalezne poškozený Al-kesh. Z něj se na palubu Prométhea transportuje jeden z Anubisových vojáků, ovládne loď a transportuje posádku až na Daniela na Al-kesh. Daniel ale zjistí, že Anubisův voják je ve skutečnosti žena - Vala, která se rozhodla loď ukrást a vyměnit ji.

 

813 - It\'s Good To Be King
Český název:
Byl jednou jeden král

Podrobný popis

54321
Na planetu, kde tok'rové vysadili Maybourna, se vracejí goa'uldi. SG-1 se proto vydává, aby Maybourna odvedla zpět na Zemi. Po příchodu na planetu zjistí, že Maybourne se stal zdejším králem díky předpovědím, které zde nechal zazamenány Antik cetující časem.

 

814 - Full Alert
Český název:
Plná pohotovost

Podrobný popis

54321
Rusové začínají se zbrojením kvůli tvrzení, že americká vláda byla infiltrována goa'uldy. Daniel je vyslán do Ruska, aby se snažil situaci uklidnit, ale zjistí, že ve skutečnosti je tomu právě naopak a že goa'uldi se snaží vyprovokovat válku ze strany Ruska a zničit tak Zemi.

 

815 - Citizen Joe
Český název:
Občan Joe

Podrobný popis

54321
Holič Joe při jednom výprodeji objeví kámen, který mu umožňuje vidět mise teamu SG-1. Nejprve o svých historkách vypráví doma i v práci, ale za čas si rozhodne přověřit, zda-li to není výplod jeho fantazie a jestli plk. Jack O'Neill opravdu existuje.

 

816 - Reckoning, Part I.
Český název:
Odplata, část I.

Podrobný popis

54321
Replikátorský duplikát Sam spolu s ostatními replikátory začíná likvidovat goa'uldy v celé galaxii. Carterová se s Thorem snaží přijít na to, co replikátory činí imuními vůci distruptoru. Nakonec se jim to podaří, ale po první zkoušce se replikátoři znovu přizpůsobí a distruptor opět nefunguje.

 

817 - Reckoning, Part II.
Český název:
Odplata, část II.

Podrobný popis

54321
SG-1 objeví s pomocí Ba'ala antické zařízení na Dakaře. Toto zařízení je schopné rozložit určitou hmotu na elementární částice - včetně replikátorů, ale nejprve musí být správně nastaveno. Jenže o zařízení se také z Danielovy mysli dozví replikátoři, a proto vyšlou loď, aby jej zničila.

 

818 - Threads
Český název:
Propletení

Podrobný popis

54321
Daniel se musí rozhodnout, jestli se znovu povznese, ale již nesmí znovu \"porušit\" pravidla. Anubis se chystá získat antickou zbraň, která je umístěna na Dakaře, a pomocí ní chce zničit veškerý život v galaxii. Jackob Carter oznamuje Sam, že tok'ra Selmak v něm umírá a on že zemře společně s ní.

 

819 - Moebius, Part I.
Český název:
Moebius, část I.

Podrobný popis

54321
Po náhlé smrti Catherin Langfordové jsou Danielovi do SGC přivezeny její osobní věci. Daniel v nich nalezne záznam o ZPM - antickém zdroji energie. SG-1 se tedy rozhodne vrátit zpět do 5000 let vzdálené minulosti pomocí Antického stroje času, aby ZPM získala a vzala jej zpět do současnosti.

 

820 - Moebius, Part II.
Český název:
Moebius, část II.

Podrobný popis

54321
SG-1 se v minulosti podaří narušit časovou linii, a proto se budoucnost zcela změní. Aby vše napravila, pohřbí v hrobce poblíž Gízy nahrávku obsahující informace, jak vše napravit. V budoucnosti je nahrávka nalezena, ale aby se vše \"dalo do pořádku\", musí se nejprve najít Hvězdná brána a stroj času.
9. sezóna

901 - Avalon, Part I.
Český název:
Avalon, část I.

Podrobný popis

54321
 

 

902 - Avalon, Part II.
Český název:
Avalon, část II.

Podrobný popis

54321
...poté, co Daniel, Vala, Mitchell a Teal'c složí zkoušku, Mitchell musí ještě bojovat s rytířem. Po výhře a po odchodu ostatních (kromě Mitchella) se objeví v hoře zlato. V hromadách zlata se najde i jeden artefakt. Dr. Lee určí, že do něj patří kameny, které měli Jack a jeden muž. Vala a Daniel daly kameny do zařízení a objevili se někde jinde. Zjistili, že jsou v jiné galaxii v jiných lidech, přes které komunikují. Vala je za zradu Ori upálena. Prior ji ovšem nechá znovu obživnout a odvede je za Ori...

 

903 - Origin
Český název:
Počátek

Podrobný popis

54321
...Prior nechá Valu a Daniela v jedné místnosti s knihou v Antičtině. Daniel později Priora přemluví, aby ho zavedl ke služebníkovi Ori. Ten Danielovi řekne, že už byl vyslán Prior do naší galaxie, aby šířil Origin. Ti, kteří jej nebudou následovat zahynou. Daniel a Vala se vráti zpět na planetu, kam poprvé přišli. Tam jsou později oba skoro upáleni nebýt Teal'ca a Mitchella, kteří zničili zařízení.

 

904 - The Ties That Bind
Český název:


Podrobný popis

54321
Po odchodu Valy z SGC asi za hodinu upadá Daniel do bezvědomí. Po příchodu Valy zpět jsou oba zase vpořádku. Účinek náramků zřejmě přetrval. Vala zná ovšem někoho, kdo by mohl spojení přerušit. Mitchell a Daniel se za ním vydají. Nakonec s ním udělají dohodu. Přeruší spojení, když mu Vala vrátí náhrdelník jeho matky. Ten, komu Vala náhrdelník prodala, chce za něj starý energetický usměrňovač. Usměrňovač má bývalý pašerák, který požaduje svou nákladní loď a ta je v rukou Lucianovy aliance. Nakonec Landry povolí loď získat. SG-1 loď získá a vymění vše, co je potřeba, aby získali náhrdelník. Po předání náhrdelníku ošem zjistí, že efekt nelze zrušit, ale vědec si myslí, že efekt zmizí sám.

 

905 - The Powers That Be
Český název:


Podrobný popis

54321
Vala zavede SG-1 na planetu, kde vládla přestrojená za Goa'ulda. Místní lidé ji uctívali a těžili pro ni naquadah. Byla donucena říct místním o sobě pravdu. Ti se rozhodli ji odsoudit. Mezitím přišel na planetu Prior. Místní se rozhodli Ori neuctívat a Prior rozšířil po celé planetě smrtelnou nákazu. Po té, co umřel jeden muž, se Prior vrátil a zeptal se znovu. Lidé se rozhodli Ori uctívat. Prior všechny vyléčil a oživil mrtvého muže.

 

906 - Beachhead
Český název:


Podrobný popis

54321
Prior přijde na planetu, kde zabije všechny Jaffy a kolem Hvězdné brány vytvoří štít. Do SGC přijde zpráva, že Goa'uld Nerus chce pracovat pro lidi. Nerus přijde na to, že štít se rozšiřuje po etapách. Při každém rozšíření slábne. Prometheus se vydává k planetě, kde je štít. SG-1 se transportuje do štítu a promluví si s Priorem. Ten se nenechává přemluvit, aby štít vypnul. SG-1 tam nechala devítku. Po výbuchu dodala devítka 70% energie štítu. Brána to vydržela a skrz ní přilétly nějaké objekty, které se skládaly do Super brány. Vala bránu naštěstí zničila. Nerus byl uvězněn na Zemi, protože se zjistilo, že pracuje pro Ori.

 

907 - Ex Deus Machina
Český název:


Podrobný popis

54321
Gerak zjistí, že na Zemi se ukrývá Baal a posílá Jaffy, aby ho zajmuli. SGC na to přijde a pokouší se zajmout Baala dřív, než Gerak. Baal kontaktuje SGC a informuje je o tom, že chce žít normální život, že bude respektovat všechna pravidla,... Gerak nakonec Baala dopadne a před očima rady ho zabije. Jakmile se Teal'c vrátí do SGC, zjistí od Sam, že Baal, kterého Grek zabil nebyl ve skutečnosti on, ale jeho klon.

 

908 - Babylon
Český název:


Podrobný popis

54321
SG-1 se vydává na planetu, kde by měli žít Sodani (Jaffové, kteří poprvé povstali proti svému bohu). Mitchell je zajat s těžkými zraněními. Je ale vyléčen a vycvičen tak, aby mohl vzdorovat při posledním boji, při kterém má zemřít. Mitchell se spřátelí s Jaffou, který s chce bojovat. Zfalšuje Mitchellovu smrt a pustí ho zpět na Zem. SGC pošle zpět jeho bratra, kterého Mitchell postřelil dřív, než ho zajali.

 

909 - Prototype
Český název:


Podrobný popis

54321
Carterová objeví anomálie, které by mohli vést k dalšímu útoku Oriů skrz Superbránu. Vydají se na nejbližší planetu, ale naštěstí zjistí, že to je obyčejná černá díra. Na planetě objeví laboratoř, ve které, podle Daniela, prováděl Annubis experimenty, aby vytvořil vyspělého člověka. Objeví v ní člověka a později se zjistí, že má genetickou paměť Annubise, že je něco jako jeho syn. Má stejné vlastnosti jako Prioři a stále se vyvíjí. Nakonec se mu podaří uniknout z SGC, ale Carterová přenastavila přístroj (který byl na ovládacím panelu a který je nejprve poslal úplně jinam) tak, aby všechnu hmotu vracel zpět odkud byl vaslán. Takže se Annubis vrátil zpět do SGC, kde byl Danielem a Mitchellem zastřelen.

 

910 - The Fourth Horseman, Part I
Český název:


Podrobný popis

54321
SG tým se vrátil z planety, která se přidala k Ori. Později se ukáže, že tým je nakažen nemocí, kterou jim předal Prior na planetě, kde byli. V SGC onemocnělo už několik lidí, ale pořád se nenašel lék. Sam a dr. Lee pracují na technologii, která by vaředila vyspělou část Priora a tím by nemohl používat nadpřirozené schopnosti. Nemoc se rozšířila po célých Spojených státech a prezident nařídil okamžitou karanténu USA. Mezitím přišel na Dakaru Prior pro Gerakovu odpověď, zda budou všichni Jaffové uctívat Ori. Gerak se mu později vzepře, ale Ori ho promění v Priora.

 

911 - The Fourth Horseman, Part II
Český název:


Podrobný popis

54321
... Gerak stále přesvědčuje Radu, aby přijala víru Oriů. Teal\'c a Bra\'tac se rozhodnou, že půjdou na Chulak a zorganizují povstání, a tím přesvědčí Radu, aby Gerakův návrh odmítla. Mezitím se na Zemi virus rozšířil i do Evropy, a Orlin skoro dokončuje protilátku, ale stále se mu poškozuje mozek. SG-1 se vydává na Sodan a tam se Mitchell dozví, že už Sodani neuctívají Ori. Jakmile přijde Prior, pokusí se ho chytit pomocí AntiPrioří zbraně. Zbraň fungovala a SG-1 získala potřebnou DNA. Bohužel ani ta nepomohla. Mezitím se na Chulaku setkává Teal\'c s Gerakem. Teal\'c ho přesvědčí, aby pomohl Zemi před virem. Gerak přijde s Teal\'cem do SGC a Gerak vyléčí všechny na základně. Lékařský tým jen izolují protilátku, kterou vyrobil Orlin a vyléčí tím všechny ostatní. Orlin úplně ztratí pamět, nepamatuje si dokonce ani Sam.

 

912 - Collateral damage
Český název:


Podrobný popis

54321
Cizí rasa vyvinula technologii, která je schopná implantovat do někoho vzpomínky a zkušenosti jiných lidí. Mitchell se zaplete s vedoucí projektu. Po probuzení v jejím bytě je zatčen za její vraždu. Sám si vše pamatuje a přiznává to. Sam, Daniel a Teal'c tomu ale nevěří, protože rasa má k dispozici technologii na implantování vzpomínek. Mitchella se podaří zbavit viny a vzpomínek, a najde skutečného vraha. Byl jím manžel ženy vedoucí projek. Ten si vzpomínky vymazal...

 

913 - Ripple Effect
Český název:


Podrobný popis

54321
Do SGC přijde SG-1. Zanedlouho přije další SG-1. Zjistí se, že první SG-1 je z paralerního vesmíru. Druhá SG-1 je pravá. Sam a Sam z paralerního vesmíru pracují na tom, jak dostat SG-1 z paralerního vesmíru zpět do jejich vesmíru. Mezitím přijde dalších asi 16 SG-1. V jednom týmu je i dr. Fraiserová a Martouf. Carterové přijdou na to, že efekt způsobuje černá díra, která přitahuje všechny aktivované červí díry, které jsou blízko ní (v paralerním vesmíru) a zkončí na Zemi v naší paralerní realitě. Asgardi "zapůjčí" stroj na dilataci času, aby SG-1 a SG-1 z paralerního vesmíru mohla v Prometheovi zvrátit účinek. SG-1 z paralerního vesmíru ale plánovala, že poletí na Atlantis pro ZPM, protože na jejich Zemi chtějí zaútočit Ori a jejich ZPM je už vyčerpané. SG-1 z paralerního vesmíru ale ví, jak se dostat zpět. Nakonec se SG-1 (naše) zmocní zpět Promethea a pošle (pomocí "vypůjčeného" Asgardského zařízení) všechny paralerní SG-1 zpět do své reality.

 

914 - Stronghold
Český název:


Podrobný popis

54321
Jaffská Rada má schválit na Dakaře referendum. Všichni jaffové by volili členy rady. Najednou ale ti, co byli pro referendum, mají opačný názor. Teal'c je unesen. Daniel a Bra'tac zjistí, že jaffům někdo vymívá mozky. Mezitím Mitchellův kamarád z akademie má v lebce šrapnel, a Mitchell ho jede navštívit do nemocnice. Ten podle svých informací a fantazise si domyslí, že Mitchell bojuje s mimozemšťany. Mitchell mu nakonec všechno prozradí tak, že mu dá svoje vzpomínky. Plánuje se záchranná akce Teal'ca. Teal'c je v zajetí Baala a ten mu vymil mozek. Bra'tac je chycen a Ball chce po Teal'covi, aby ho zabil. Naštěstí tam přiběhne Mitchell a Teal'c mu pomůže. Teal'c vymití mozku jen předstíral.

 

915 - Ethon
Český název:


Podrobný popis

54321
Zemi kontaktuje Jarrod z protektorátu Rand. SG-1 zjistí, že Rand má k dispozici satelit na orbitě, který dokáže zničit celé město. Tuto technologii získali od Oriů, když k nim přišel Prior. Jarrod a Daniel se vydávají do protektorátu Rand, aby vyjednali mír. Byli ale zatčeni. Prometheus se vydává k planetě, aby satelit zničil na žádost Jarroda. Jakmile Prometheus přiletěl, zbraň se začala nabíjet. Prometheus vystřelil, ale satelit má účinné štíty. Satelit opětoval palbu a vážně poškodil Promethea. Ani letka FA-302 nedokázala zničit satelit. Po dalším výstřelu ze satelitu byl Prometheus velmi vážně poškozen. Těsně před třetím výstřelem se transportovala posádka na území Caledonie. Prometheus byl zničen. Přežilo 76 lidí. Nakonec Caledonie vyslala nad řídící centrum Rand raketu s pozemskou rušičkou radaru, která když vybuchla, tak vytvořila dočasné EM pole, které vyřadí všechnu elektroniku v dosahu. Jedna FA-302 chtěla zničit sateli, ale Daniel jim řekl, ať přestanou, a vyjednal dohodu mezi Rand a Caledonií. Prezident Rand ale chtěl dohodu porušit a chtěl zaútočit na hlavní město Caledonie. Jeho lidi se ale proti němu vzbouřili a zabili ho. Nakonec se nejsíš oba státy navzájem zničily.

 

916 - Off The Grid
Český název:


Podrobný popis

54321
SG-1 je pod palbou a utíká k bráně. Když Daniel zadává adresu, brána zmizí asgardskou technologií transportu. Hned na to zmizí i ovládací panel. SG-1 je zajata. Landry vyšle Odesseu, aby vyzvedla SG-1. Landry mezitím vyslíchá Neruse, proč někdo krade Hvězdné brány. Zjistí, že to je Baal, protože chce založit nové impérium. Odyssea se dostává k Ballově mateřské lodi, na které měl všechny Hvězdné brány. SG-1 se transportuje na palubu, označí všechny Hvězdné brány. Baal ale mezitím zprovoznil štíty, které byly vyřazeny virem z SGC přes Neruse, a tak se SG-1 nemohla transportovat zpět na Odysseu. Přiletěly 3 Ha'taky Luccianské Aliance a začaly útočit na Baala. Zničili mu štíty a všechny brány se transportovaly na Odysseu kromě jedné. Tou utekla SG-1 na Zem.

 

917 - The Scourge
Český název:
Pohroma

Podrobný popis

54321
SG-1 má doprovodit členy organizace IOA na Gamma základnu. Na základně si prohlíží jednotlivá oddělení. V jednom výzkumu narazí na brouky (R-75) kteří preferují noc (žijí i ve dne, ale v noci jsou čilejší). Živí se rostlinami, ale později se přeorientovali na maso. Jeden R-75 nakladl do jednoho člena základny vajíčka, ty se vylíhly a 'sežrali' ho ze vnitř. Brouci se rozšířili po celé základně. SG-1 eskortovala členy IOA do blízké jeskyně. Později byli obkplopeni R-75. Naštěstí R-75 vadí hluk z pozemských zbraní. SG-1 a členové IOA se dostali až k výzkumné stanici. Gen. Landry mezitím poslal Odysseu, aby vypustila na planetu CR-91 (jedovatý plyn - aby zahubil R-75, ale je jedovatý i pro lidi). Carterová nastavila vysílací zařízení, aby dosáhlo orbity a Odyssea je mohla přenést. SG-1 na obranu před R-75 používala zbraně, ale došly náboje. Naštěstí těsně potom je Odyssea transportovala na palubu. Zjistilo se, že R-75 jsou další zbraní Oriů. Mezitím tito brouci napadli dva další světy.

 

918 - Arthur's Mantle
Český název:


Podrobný popis

54321
Carterová pracuje na jednom antickém přístroji. Mitchell se za ní přijde podívat. Carterová na něco přijde, ale najednou vytriskne oslňující záblesk. Přijde dr. Lee, a nikoho nevidí. Carterová a Mitchell jsou v jiné dimenzi. Daniel a ostatní je chvíli hledají, ale nikde nikdo. Pak Daniel přijde na to, že jsou v jiné dimenzi a jediné, čeho se můžou dotknout je to zařízení. Teal'c mezitím jde na planetu Sodanů. Zjisťuje, ale přežil jen jejich vůdce. Jeden Sodan se zcvoknul a pobil celou vesnici. Můžou za to Ori, protože ho nakazili nemocí. Teal'c se ho vydává hledat. Nakonec ho najde a vystřelí do něj několik ran z dvou P-90. Sodan je chvíli v bezvědomí, ale po probuzení začne střílet po Teal'covi. Mitchell, který je v jiné dimenzi se vydal za Teal'cem, aby mu pomohl. Zjistí se, že když má Teal'c zařízení na zneviditelnění, může Mitchella slyšet i vidět. Mitchell mů pomůže dostat Sodana k pěchotním minám, které ho zabijí. Ještě před tím se Daniel dostane do stejné dimenze jako Carterová a Mitchell. Přijde ovšem na to, jak se z ní dostat.

 

919 - Crusade
Český název:


Podrobný popis

54321
Vala (v podobě Daniela, přes kterého komunikuje) nutně musí říct všem v SGC, co se děje v galaxii Ori. Vala je totiž těhotná. Vypráví, že ji našel docela milý muž, který se o ni stral. Nakonec si ho vzala a přesvědčila ho, že to dítě je jeho. Dítě ale bylo počato sílou Ori. Muži z vesnice každý den ale někam chodili včetně jejího muže. Rozhodla se pro dokonalejší průzkum. Našla několik lodí, které už jsou skoro dostavěné. Po neúpěšném pokusu zničit lodě, rebelové proti Ori ji připojili ke komunikátoru, přes který komunikuje s SGC. Jakmile jim skoro všechno řekla, přiběhl k ní její muž a zničil komunikační zařízení. Vala ho ale přesvědčila, aby ji nezabíjel.

 

920 - Camelot
Český název:


Podrobný popis

54321
SG1 se vypraví na planetu, kde údajně Merlin nechal svou zbraň proti povzneseným bytostem. Zjistí tam, že tam je Merlinova knihovna, ale když do ní někdo vstoupí, uvalí na sebe kletbu a černý rytíř ho zabije. SG1 s místním kronikářem tam jdou. Mitchell najde tajnou chodbu vedoucí do další místnosti, kde je antické zařízení. Kronikář odejde a zanedlouho je zabit černým rytířem. Daniel přijde na to, jak aktivovat zařízení. Když zkusí kombinaci symbolů, v Camelotu se objeví černý rytíř. Mitchell s ním bojuje. Když se černý ritíř chystá zasáhnout poslední úder, Daniel zničí ovládání antického zařízení. Černý rytíř zmizel. Daniel ještě hledá antické zařízení proti povzneseným. Mezitím si Ori postavili Superbránu. Jaffové ji našli a poslali všechny možné mateřské lodě k ní. Dvě pozemské lodě třídy Daedalos zanedlouho také přiletěly i s Mitchellem a Danielem (ti ale neměli antickou zbraň. Připojil se i jeden Asgard Kvasir. Transportoval Sam k bráně, aby vyměnila zadávací krystaly. To se jí povedlo, ale hned potom přiletěly čtyři Oriské lodě. Měly velmi silné štíty i zbraně. Jedna loď třídy Daedalos a několik Ha'taků bylo zničeno. Teal'c se pokusil sehnat pomoc u Lucianské aliance, což se mu podařilo a přiletěl několik minut po příletu Oriských lodí...

 

10. sezóna

 

1001 - Flesh and Blood
Český název:


Podrobný popis

54321
Oriské lodě po bitvě vstoupily do hyperprostoru a namířily si to na Chulak. Superbrána je zavřená. Korelev byl zničen a Odyssea má rozsáhlá poškození. Kvasir se snaží opravit transport a hyperpohon. Sam je ve vesmíru u superbrány a za někoik hodin jí dojde kyslík. Odyssea ji nakonec úspěšně vyzvedne. Mitchell se z Koreleva dostal pomocí X-302 a Daniel se podle všeho stihnul transportovat na Oriskou loď kruhy. Jakmile Oriské lodě přiletí k Chulaku, zničí veškerý odpor. Bra\'tac s SG1 bez Daniela přiletí k Chulaku. Dvě jeho lodě jsou zničeny. Bra\'tac chce s poslední lodí narazit do jedné Oriské lodě. Přiletí Odyssea transportuje SG1 s Bra\'tacem na svou palubu. Na Oriské lodi se dozvědí o Danielovi. Odyssea ale stihne Daniela a Valu transportovat na palubu a odletín a Zem...

 

1002 - Morpheus
Český název:


Podrobný popis

54321
Daniel najde adresu planety Vagonbray, na kterou údajně odešel Artuš, aby našel Svatý Grál (podle všeho zbraň na povznesené). SG-1 se tam vydává. Vala ale musí zůstat v SGC a podstoupí testy, podle nichž se rozhodne, zda bude platným členem SG týmů. SG-1 na planetě objeví všechny už dávno mrtvé. Daniel chce jít do místních jeskyní, kde by možná něco mohli najít. Nic tam ale není. Jeden z doprovodného týmu usne, a nikdo jej nemůže probudit. Nakonec zemře. Zjistí se, jej napadl parazit, který se mu dostane do mozku a začne se živit okolní tkání. Všichni byli ale už infikování. Nakonec zůstane naživu jen SG-1, Mitchell s Teal\'cem chytí tvora, který je proti parazitovi imuní. Po odvozu do SGC doktorka Lamová vytvoří lék a všechny nakažené uzdraví. Daniel si myslí, že klíč k nalezení Merlinovy zbraně by mohl být v antické databázi na Atlantis.

 

1003 - The Pegasus Project
Český název:


Podrobný popis

54321
SG1 (i s Valou) přiletí na Atlantis, kde má Daniel s Valou najít Merlinovu zbraň a zbytek týmu má otevřít superbránu. Už je nalezená černá díra v Pegasusu, je dostupný i potřebný krystal na vytočení a obě brány jsou již připravené. Odyssea se vydává k černé díře a pustí k ní Hvězdnou bránu. Sam dálkově zadá adresu do naší galaxie, kde je již brána na místě. Aby se otevřela Superbrána, musí se bráně v Pegasusu dodat dostatek energie, aby červí díra přeskočila na Superbránu. Po prvním pokusu červí díra nepřeskočí. McKay ale přijde na to, že výbuch musí déle trvat. Pošlou tam tedy místo jedné atomovky hned dvě, ale po sobě. Tento pokus se také nezdaří. Daniel na Atlantis přišel na to, kde se nachází planety, na kterých by mohla být Merlinova zbraň. Hologram, jenž mu to řekl, není ve skutečnosti hologram, ale povznesený antik - Morgan la Fey. Dálkové senzory Atlantis zjistí, že Wraithská loď míří k Odyssei. Odysseu se podaří varovat přes Teal\'ca, který je v naší galaxii u Superbrány. Tam se ale blíží jedna Oriská loď. Jakmile Wraithská loď dorazí k Odyssei, začne po ní střílet. Sam navrhne, aby letěli přímo k díře a využili gravitace, která je pak odmrští od díry. To samé udělají i Wraithové, ale většina techniky u černé díry nefunguje a proto na Wraithskou loď mohli transportovat atomovku. Loď vybuchla přímo u brány. Oriská loď byla zrovna nad Superbránou a ta se zrovna otevřela, díky tomu, že Wraithská loď vybuchla. Vír při otevření Superbrány způsobil, že byla Oriská loď zničena. Daniel mezitím přemlouval Morgan, aby jim pomohla. Ta to zprvu odmítala, ale nakonec chtěla říct, na které z těch dvou planet není Merlinova zbraň. Ostatní ji ale zastavili.

 

1004 - Insiders
 
Český název:


Podrobný popis

54321
Na Zem přiletí Baal, který chce pomoc od SG-1. Tvrdí, že by mohl pomoci s hledáním Merlinovy zbraně, ale potřebuje se zbavit svých ostatních klonů. SG-1 na to přistoupí a začíná lov na Baaly. Jenže každý Baal, kterého chytnou tvrdí, že právě on je pravý Baal. SGC má nakonec v zajetí asi 20 Baalů. SG-1 se od nich snaží dostat informace o Merlinově zbrani, ale neúspěšně. Baalům se ale podaří utéct ze svých cel a získat databázi adres z počítače. V SGC je pojistka, která slouží k tomu, aby se nemohlo nic transportovat ze základny Asgardskou technologií transportu. Zjistilo se ale, že když se Baalové shromáždí do skupinky, můžou se transportovat na krátkou vzdálenost. Baalové totiž měli lokalizátory.

 

1005 - Uninvited
 
Český název:


Podrobný popis

54321
Mitchell a Landry jsou na chatě generála O'Neilla, kde mají relaxovat i se zbytkem SG-1. Zbytek SG-1 se ale zdržel v SGC, protože na jedné planetě nějaké zvíře zabíjí lidi. Teal'c to zvíře nakonec zlikviduje granátam. Na další planetě, která vyžadovala tým v utajení, stejně jako před tím, pomocí sodanské technologie maskování, se objeví totéž běsnící zvíře. Sam přijde na to, že to je chyba sodanské technologie. Maskování vyzařuje radiaci, která brání jiným živočichům v dimenzi projít do naší dimenze. SGC ale technologii upravilo a radiaci odstranili. Kvůli tomu se cizí tvorové dostali do naší dimenze. Byl to tvor, který se dostane do žaludku hostitele a způsobí rozsáhlou mutaci. Na Zemi se mezitím objeví poblíž O'Neillovy chaty mrtvý muž. Prů ho něco napadlo. Všichni si myslí, že to byl grizly. Mitchell ale zjistí, že ho a Landryho sleduje chlápek s sodanským maskováním. Tím vypustil mutační tvory do naší dimenze. Lovení grizlyho přebírá letectvo, protože se zjistí, že to není grizly, ale něco mnohem horšího, kvůli mutaci. Několik týmů po zvířeti pátrá a nakonec jedno zabijí. Po chvilce se objeví ještě jedno a to se také podaří zabít...

 

1006 - 200
 
Český název:


Podrobný popis

54321
 

 

1007 - Counterstrike
 
Český název:


Podrobný popis

54321
 

 

1008 - Memento Mori
 
Český název:


Podrobný popis

54321
 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář